004.cz

Velikost penisu aneb na velikosti (ne)záleží

Velikosti penisu jsou různé, pokud nebudete brát za standard nadnormativní atrapu z nějakého pornofilmu, můžete si být jisti, že velikost vašeho M je určitě normální a kdybyste si to přesto nemysleli, tak můj dědeček vždycky říkával, že i malý kašpárek umí zahrát velké divadlo...


Délka penisu

Stejně jako v otázce tělesné výšky a hmotnosti, existují i ve velikosti mužského penisu velké rozdíly. Bylo provedeno několik studií, přičemž jednu z nejvýznamnějších uskutečnil americký sexuolog a vědec Alfred C. Kinsey. Ten nejprve stanovil metodu měření velikosti pohlavního údu — pomocí krejčovského centimetru nebo skládacího metru se změří ztopořený penis od kořene na břišní straně až po špičku žaludu — a potom sesbíral údaje od dobrovolných účastníků výzkumu.

Pokud se ze získaných dat vybere pět nejčastěji uváděných údajů, pak se dojde k závěru, že se asi u 70 % všech mužů pohybuje velikost ztopořeného údu někde mezi 14 a 16,5 cm. V Kinseyově průzkumu se nejčastěji vyskytovala hodnota 15,2 cm. Novější výzkumy ukázaly podobné výsledky. V jedné studii na univerzitě v Kalifornii, kde bylo zkoumáno 60 mužů, byla zjištěna průměrná délka penisu 14,3 cm a obvod 12,4 cm, v obdobném výzkumu v Brazílii se 150 muži byla naměřena průměrná délka pouze o něco málo větší — 14,5 cm s průměrným obvodem 11,9 cm.

Také jedna podobná studie v sousedním Německu zjistila zajímavé údaje: ve ztopořeném stavu se velikost penisu pohybuje mezi 10 a 19 centimetry. Průměrná hodnota činí 14,48 cm. Průměr pyje se pohybuje kolem 3,95 cm, což odpovídá obvodu 12,4 cm. Rovněž bylo zjištěno, že věk nehraje žádnou roli v rozdílech velikosti penisu. Snad jen v šířce žaludu a kořene pyje jsou na tom mladší muži o něco lépe. Růst penisu je ukončen ve věku 18 až 19 let.

Délka penisu u gayů

Pražský sexuolog Kurt Freund provedl ve skupinách feminních a maskulinních homosexuálů ve srovnání s heterosexuály antropometrická měření. Kuriozitou byl nález většího penisu u homosexuálních mužů. Hirschfeldův žák Weil se také pokusil zjistit, které tělesné charakteristiky odlišují homosexuály od heterosexuálů. Zjistil odlišnosti v antropometrickém ukazateli poměru šířky ramen k šířce boků. Několik dalších studií tento nález potvrdilo. Několik studií se zabývalo příčinami těchto antropometrických odlišností od heterosexuálů na základě možného jiného hormonálního vývoje plodu. Německý endokrinolog Dörnerem v šedesátých letech prováděl pokusy na krysách prokázal, že stres gravidních samic vedl k feminní diferenciaci mozku jejich samčích potomků. Naopak perinatální podání androgenů vedlo k maskulinizaci samičích plodů. Takto ovlivnění samci krys mají větší pohlavní orgány než normálně vyvinutí jedinci. Jak jsme se již zabývali v tématu homosexualita.004.cz, tak bylo řečeno, že vlivem stresu dochází ke zvýšení hladiny ženských hormonů, které právě zhruba v 8-9 týdnu těhotenství může vést k druhé vývojové variantě hypotalamu(potomek je homosexuální), přičemž nastávají změny v diferenciaci hypothalamických center, jež jsou indukovány deficitem enzymů, které se podílejí na tvorbě fetálních pohlavních hormonů. Tato hormonální změna by mohla být příčinou větší délky penisu gayů.

Obvod

Kinsey se ve své práci zabýval i obvodem penisu. Obvod se měří pomocí krejčovského centimetru, který se přiloží přibližně ve středu ztopořeného penisu, kolem něhož se pak centimetr jednou obtočí. Zjednodušeně lze konstatovat, že třetina účastníků výzkumu má obvod penisu pod 11 cm, třetina mezi 11 a 12 cm a třetina nad 12 cm.

Velikost penisu v závislosti na lidské rase

Pokud se nebudeme držet specifických studií můžeme u jednotlivých ras nejčastěji očekávat následující velikosti. V erekci se uvedené délky zvětší obvykle o 5 cm. V ochablém stavu je penis dlouhý u žluté rasy 7-8 cm. U Evropanů je délka 9-10 cm, u bílých američanů 10-11 cm a u černochů 11-12 cm.

Nic není nemožné

Zvětšování penisu se může někomu zdát senzačně nechutné, ve skutečnosti však nejde o žádnou novinku. Naprosto běžná metoda (po staletí používaná přírodními národy) spočívá v tom, že penis je v podstatě vytahován z těla. Některým obzvláště pilným jedincům ze severní Ugandy nebo Indie se podařilo dosáhnout délky neuvěřitelných 45 centimetrů. Nic se ale nemá přehánět, takže našinec se může spokojit s novou a údajně účinnou bezbolestnou metodou zařízení PENISPLUS+, které spočívá v tom, že speciální popruh vyvíjí na penis rovnoměrný mechanický tah a díky tomuto permanentnímu cvičení se penis vytahuje z těla, což vyvolává dělení buněk a pozitivně ovlivňuje tvorbu buněk nových. Tímto způsobem se penis stává delším, ale nikoliv užším. Popruh se aplikuje pouze 2—3 hodiny denně a účinky jsou patrné již po několika týdnech. Můžeme se jen domýšlet, zda nejde pouze o laciný reklamní tah výrobce, udávané průměrné zvětšení penisu o 2,5 cm však mluví samo za sebe. Je však třeba čtenáře upozornit na fakt, že nepřiměřené vytahování penisu vede k poškození kavernózních těles a ztrátě možnosti erekce. Z muže se stává muž s velkým M, ale bohužel zároveň i impotent.

Na velikosti opravdu nezáleží

Mnoho výzkumů prováděných sexuology však jasně ukázalo: neexistuje žádná souvislost mezi velikostí penisu, vlastním pohlavním uspokojením a intenzitou prožívání sexuálního vzrušení. Strach z malých rozměrů penisu většinou není tělesným problémem, který by se přímo projevoval v nedostatečném uspokojení partnera při análním koitu. Dalo by se říci, že právě malá velikost penisu je pro partnera preferující pasivní styk velké plus, neb sliznice a vazy rekta nejsou tak namáhány, nedochází k potrhání sliznice při jejím vysokém napnutí a prožitek je mnohem větší. Též bolestivost při déle trvající souloži je méně pravděpodobná. Orální sex s malým údem nabízí větší množství možností v laskání než úd, který zaplní ústa tak, že není možné skoro ani dýchat. Navíc penis menších rozměrů je snadněji prokrvován a jeho erekce je pevnější a vydrží i mnohem déle než u rozměrů takřka animálních, kde často ani nelze, aby penis dosáhl tuhosti dostatečné pro anální či jinou penetraci. U takových jedinců je možné jen dráždění rukou a k orgasmu dochází v poloviční erekci. Jediný handicap může gay pociťovat dává-li a vyžaduje-li jeho partner nadnormativní vizuální vzrušení. Myšleno tak, že takového jedince vzrušuje právě animální velikost partnerova pyje, ne zřídkakdy doplněná masochistickou představou, že je tímto velkým pyjem análně terorizován.

Velikost penisu aneb na velikosti (ne)záleží - komentáře

Komentář ze dne: 02. 02. 2022 10:10:49     Reagovat
Autor: otakar (email) - neregistrovaný
Titulek: velikost penisu
Na velikosti penisu hodně záleží na malého čudlu holku neulovíš každá dává přednost minimálně 18cm proč jdou holky po černochovi jak slepice po nudli protože nemají penisy ale choboty 25-30cm.

Komentář ze dne: 24. 04. 2022 12:36:51     Reagovat
Autor: Armani (email)
Titulek: Re: velikost penisu
Ahoj, Ženy toho nakecají stejně jako muži.Pokud tě chlap miluje a jsou v tom silné vzájemné city věř tomu že když tě tvůj protějšek miluje tak na délce penisu vážně nezáleží. Na druhou stranu mít dlouhý penis 20cm se silným žaludem při gay sexu nepřináší příliš velký orgazický požitek naopak to při sexu se silným žaludem a dlouhým pérem může bolet a to nechceš.Dlouhý penis při sexu s ženou stejně celý do vagíny nezasuneš, většinou se penis zavede do hloubky 12 cm. Takže s penisem v klasické velikosti dokážeš daleko více a intenzivně sexuálně penetrovat a svůj protějšek maximálně uspokojit.

Komentář ze dne: 06. 07. 2014 20:46:31     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek:
Je my 12 a mam ho 14-16 cm je to dobrá velikost?

Komentář ze dne: 30. 07. 2015 20:06:18     Reagovat
Autor: Adam - neregistrovaný
Titulek: Re:
jo je dit to píší 15-16cm je průměr takže si v průměru :)

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |