004.cz

Queer dovolená?

Potřebujeme opravdu rezorty pro homosexuály?

Na Grand Canaria, Ibizu nebo Mykonos: branži cestovního ruchu trvalo delší dobu, než objevil gaye a lesby jako cílovou skupinu. Německý touroperátor TUI chtěl zjistit, zda homosexuální turisté opravdu kladou větší důraz na kvalitu služeb a zda vycestovávají častěji než jejich heterosexuální bližní. Výsledkem je, že v roce 2006 podniklo 94 % gayů a lesbiček nějakou dovolenou, z toho 22 % dokonce čtyřikrát v roce. Protože homosexuálové nejsou při výběru svých cest závislí na dětech, dorovnávají významně vytížení vedlejších sezón.

Není proto divu, že se cestovní kanceláře stále častěji obrací na tuto cílovou skupinu se stále zajímavějšími nabídkami. Již je běžné, že některé hotely nesou označení „gay-friendly“, čímž dávají najevo, že homosexuálové jsou u nich srdečně vítáni. Někde již existují samostatně koncipované katalogy a okružní jízdy.

Ale: Potřebujeme opravdu vysoce specializované zájezdy zaměřené na homosexuální menšinu? Kladete osobně důraz na to, abyste na dovolené bydleli v zařízení se speciálními nabídkami pro gaye a lesbičky?

Queer dovolená? - komentáře

Komentář ze dne: 31. 08. 2013 11:03:15     Reagovat
Autor: Q - neregistrovaný
Titulek: aktualita
To je nějak divně vydaný článek. Vydaný 2013, ale komentáře z 2008.

Komentář ze dne: 31. 08. 2013 14:54:18     Reagovat
Autor: ali - neregistrovaný
Titulek: Re: aktualita
To je tady běžné; recyklace článků.

Komentář ze dne: 18. 08. 2008 12:35:27     Reagovat
Autor: comply (email) - neregistrovaný
Titulek: nepotřebujeme, ale je to báječné
Sám jsem dlouho váhal, ale nakonec jsem neodolal a s parnerem jsme se vydali na gay plavbu lodí po jižní Americe. Tak nádhernou dovolenou jsem snad ještě nezažil. Vše bylo naprosto perfektní - lod´, ubytování, služby, zábava... A hlavně se člověk nemusí vůbec přetvařovat, je mezi svými. Rovněž jsme několikrát bydleli v gay resortech, při cestách do západní Evropy většinou bydlíme v gay pensionech - nikdo se nediví, že cestujeme spolu a chceme manželskou postel a pak jsou většinou situovány do čtvrti, kde je nejvíce gay podniků. Prostě proti gustu žádný dišputát a já těchto gay služeb využívám moc rád.

Komentář ze dne: 11. 08. 2008 13:41:40     Reagovat
Autor: gibbering.folk (email) - neregistrovaný
Titulek: Nepotřebujeme
Nemůžu si pomoct a omlouvám se těm, kteří to vidí jinak. Ale ve specializovaném letovisku bych si sice připadala bezpečnější, avšak jaksi izolovaná od běžného světa, kde na mě sice tu a tam blbě kouknou, ale jinak si připadám jako normální rovnocenný člověk. Specializovaný hotel by ve mně možná budil dojem, že jsem vlastně mimoň. :)

Komentář ze dne: 13. 08. 2008 01:22:33     Reagovat
Autor: Francois (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Nepotřebujeme
No, já až někdy pojedu s přítelem na dovolenou, tak toho určitě využiju. musí tam být určitě vstřícnější atmosféra jako bývává na komunitních místech. Přecejen, člověk si může být jistější, že ubytovat dva kluky nebude problém. A navíc těch otrávených heteráckých pohledů, mám až po krk. Jj, dvě holky to mají určitě jednodušší, můžou se třeba držet za ruce, aniž by byli pro smích nebo je někdo ohrožoval.

Komentář ze dne: 13. 08. 2008 15:03:49     Reagovat
Autor: gibbering.folk (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Nepotřebujeme
Nu, dvě holky si užijí chlípných pohledů některých mužů a ještě chlípnějších řečí. To by byl zřejmě důvod, proč bych nakonec jela s přítelkyní někam, kde budeme "hájené". Musím dát Francoisovi za pradu, že vstřícnější atmosféra by na takových místech byla. A že někdy ta atmosféra, pokud se pokazí, zničí celý večer :-/

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |