004.cz

Jsem hiv pozitivní

Zdravím všechny.

Já sám jsem HIV pozitivní a bylo strašně těžké se vyrovnat s realitou. Nedostatečně dobře jsem se informoval u mého bývalého přítele, jak je na tom se zdravím po této stránce a tak jsem na to doplatil. Proto každému doporučuju, pokud začínáte nějaký nový vztah, informujte se lépe než já a nejlepší cestou je krevní test, kterého se třeba někteří jedinci bojí a to třeba ze špatného výsledku. Při zjištění HIV+ nic nevzdávejte, nemyslete na sebevraždu a podobné věci, jen se snažte se s tím vyrovnat a žít s tím, jak jen nejlépe to jde. Žít se s tím dá, vyžaduje to jen větší zodpovědnost sám za sebe a za své okolí. Radím vám, aby jste se co nejvíce informovali o infikaci, popřípadě i případně léčbě, aby jste o tom věděli co nejvíce. Je to důležitá věc.

Naše republika je na podobně stejné úrovni v léčbě pozitivity jako v jiných vyspělých státech západní Evropy. Nemusíte se tedy bát, že budete našimi lékaři nějak zanedbáváni, ba naopak, opravdu vám pomohou. Jsou to specializovaní lékaři, ke kterým opravdu můžete mít důvěru a máte i volbu svého lékaře. Je vždy lepší mu říci opravdu všechno, aby co nejlépe určil styl a postup co nejlepší léčby, protože to, co mu vy řeknete, z toho bude vycházet a vás léčit. Chce to jen pevné nervy a jde o zvyk.

NENÍ PRAVDOU, že infikovaný jedinec ztrácí absolutně šanci najít si popřípadě nového přítele, nebo člověka, který by s ním žil. Já osobně mám přítele, který je negativní a ví, že mě opravdu miluje a stojí při mne ne z lítosti (každý odpovídáme za svá rozhodnutí - i v sexu). Člověk se umí a má chránit a opravdu to funguje. Nebojte se infikovaných, je jich na světe kolem 47 milionů. Neříkejte každému na potkání, že jste infikováni. Vyberte si určitý okruh lidí, kterým to říci můžete a na které se můžete spolehnout, že to o vás nebudou vyprávět dále mezi svými přáteli.
Je hezké, když lidi s ostatními soucítí, ale přehnaná lítost není příjemná.

Těm, co jsou na tom stejně jako já, přeju stejně jako sobě, hodně síly a těm, co pochybují o svém zdraví doporučuji TEST krve a vůbec všem:

CHRAŇTE SE, JE TO MODERNÍ...

Jsem hiv pozitivní - komentáře

Komentář ze dne: 25. 01. 2006 21:39:12     Reagovat
Autor: Cruella - neregistrovaný
Titulek: držím palce..
Na tuhle stránku asi moc holek nechodí:) náhodou jsem sem zabrousila, protože mám také pohlavní nemoc. Zadala jsem název do vyhledávače a našlo mi to tuhle stránku..:)
Chtěla jsem říct, že působíš jako strašně silnej člověk a hlavně to vypadá tak, že jsi naprosto vyrovnaný! Moc tě obdivuji, když jsem to tak četla, uvědomila jsem si že moje nemoc proti této není vlastně nic a najednou mě až mrzí, že s tím dělám tolik caviků...:( Taky jsem si uvědomila, že člověk by se měl opravdu chránit. Můj kluk vůbec nevěděl, že je něčím nakažený, jeho bývalá ho podvedla s homosexuálem. Mno řeknu to zkráceně- prostě mi došlo, že jsem mohla chytnout něco mnohem horšího..
Držím palce.. moc

Komentář ze dne: 23. 11. 2005 23:03:31     Reagovat
Autor: Mirek (email) - neregistrovaný
Titulek: Držím palce!
Gratuluju Ti. Já sám sice netrpím žádnou závažnou nemocí, ale i přesto se dost často utápím ve vlastních "depkách". Absolutně netuším, co bych dělal, kdybych byl na Tvém místě. Přeju Ti hodně štěstí a hlavně tu odvahu, kterou už máš...

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |