004.cz

Google odhaluje národní choutky

Služba Google Trends nabízí zajímavý pohled na hormonální stav některých národů.

Díky Google Trends se lze dozvědět, jak často byl ten či onen výraz vyhledáván, ale také ve kterých zemích. Jak ukazuje obrázek, při zadání zábavného slůvka „sex“ obdržíte neméně zábavné výsledky. Nejčastěji je toto slovo vyhledáváno v muslimských zemích jako je Pákistán a Bangladéš a dalších, kde hraje náboženství zásadní roli (Srí Lanka, Etiopie, Indie). Z evropských zemí je na internetu „sex“ nejčastěji vyhledáván v katolickém Polsku a pravoslavném Řecku. Slovo „gay“ je nejoblíbenější v katolickém Mexiku, z Evropy pak v Itálii (stav k 27.10.2012).

Lidská přirozenost si nedá poroučet a i když se ji snažíme potlačit, ona si své cestičky vždy najde. Odhodlanými bojovníky se svou přirozeností byli staří křesťanští otcové, kteří odcházeli na poušť, aby se zde oddávali velmi tvrdé askezi. Jak se jim askeze dařila? Leccos o tom vypovídají upřímná slova svatého Jeronýma o svém boji s chtíčem: „Byl jsem více mrtvý než živý, má hořící touha však kypěla dál.“ Jak vidět, lidské instinkty fungují jako bumerang. Čí dále se je pokusíme od sebe odhodit, s tím větší silou nás nakonec zasáhnou.

Zdroje: www.google.cz/trends
Petrák, M.: Skrytá autorita: Iracionalita a dav v člověku (Dybbuk, 2011), kapitola Slouží erotika víře?

Google odhaluje národní choutky - komentáře

Komentář ze dne: 10. 09. 2014 16:31:29     Reagovat
Autor: baranok - neregistrovaný
Titulek: sublimacia
Askeza je tazka a nepopularna,potlacanie sexuality je škodlivý extrém,volný priechod všetkým inštinktom je však druhý nebezpecny extrém.Maloktoremu člověku sa podaří dosiahnut tu "zdravou střednou cestu".Málo sa vie a ešte sa menej hovori o sposoboch sublimacie pohlavneho pudu.Uz by bolo nacase vynajst nejaky ucinny sposob sublimacie.To sa budeme donekonečna trapit kvůli sexu alebo budeme kvůli uspokojení chticu skákat ako cvicene opičky?

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |