www.004.cz >Partnerská poradna > Už ho prý nevzrušuju

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 08. 06. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Poznal jsem svého partnera za účelem sexu přes net, sex byl a pak se něco stalo a skončil. Můžu říct, že jsme partneři, ale on odmítá sex, dle něj ho už nevzrušuju.

Poznal jsem svého partnera za účelem sexu přes net, sex byl a pak se něco stalo a skončil. Můžu říct, že jsme partneři, ale on odmítá sex, dle něj ho už nevzrušuju. Mám šanci to změnit nebo ovlivnit? Pomozte, mám ho moc rád a on mě taky, děkuji

A.U.


Milý A.U.,

Co se stalo ve vztahu, v němž jeden z partnerů odmítá sex, nelze rozhodnout bez rozhovoru s tím odmítajícím. Důvodů může být tisíce - narušení vztahu, nezvládnutí přechodu ze zamilovanosti do normálního vztahu, někdo třetí, deprese....Jedinou možností je pokusit se promluvit s ním podrobně o tom sám nebo využít odborníka. Pokud Vás má jinak rád, pak by měl být ochoten i ke konzultaci s psychologem či sexuologem.

MUDr. Ivo Procházka

Důležitá informace by byla, jak dlouho spolu již chodíte a jak dlouho po začátku vztahu došlo k tomuto výpadku. V období několika týdnů ještě nelze mluvit o tzv. dekadenci - úpadku partnerské sexuality či sexuálním stereotypu, poněvadž pokud se bavíme o sexuálním stereotypu, bavíme se zároveň o vztahu, jehož délku, neměříme na týdny či měsíce, ale bavíme se o letech trvajícím vztahu se společným soužitím. Stejně jako manželé, tak ani partneři, kteří spolu žijí, se nemůžou celý život chovat jako milenci. Milenecké chování leckdy nepřekročí hranici tří let.  Partnerská sexualita není budována na principu erotické touhy, protože po letech vztahu lze těžko toužit, když objekt oné touhy je dostupný, nebo se dokonce nabízí. Základní nosná síla sexuality tím chybí. Partner by neměl být ke styku nucen. Ukáznit se musí ten, který touží, nikoliv ten od kterého je touha vyžadována. Vynutit styk znamená pohřbít erotickou touhu a destruuje jí až ke kořenům veškeré sympatie. Škemráním a vynucováním sexu se zabije sexuální aktivita a je takřka nulová pravděpodobnost, že se z toho někdy vzpamatuje.

Tímto problémem se více zabývá a dopodrobna rozebírá část 004.cz nazvaná Krize .  Kde doporučujeme kapitoly : Sexuální neshoda a Sexuální stereotyp

Alca – Poradna 004