www.004.cz >Poradna mix > Coming out dotazy - mix

Autor: -mip->, Téma: Poradna mix, Vydáno dne: 07. 05. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

V dnešním článku vám přinášíme odpovědi na vaše otázky kolem homosexuality, které vás zajímají a rozhodně stojí za to seznámit s nimi i ostatní čtenáře našeho serveru. Jaké to jsou? Pro ukázku uveďme: Komu věřit o léčitelnosti homosexuality? Co mám dělat, když bych chtěl být pansexuál, ale jsem narcis a chovám se asexuálně?

Komu věřit o léčitelnosti homosexuality?

V první řadě se musíte podívat, kdo prezentuje léčitelnost homosexuality. Jestli lékaři nebo církev či sekta. V prvním případě se dozvíte, že h. je neléčitelná, v druhém že se dá těmto lidem pomoci s jejich problémem(nikoliv vyléčit) a sekta vás "vyléčí" ze všeho, jen aby získala peníze.
 
Co je "k léčbě" potřeba, aby byla "úspěšná?" Nikdy nedošlo ke změně orientace u těch, kteří s ní byli vyrovnáni. Za vyléčené se považují jen nábožensky smýšlející pacienti. To je dost zvláštní že?
 
Doporučuji vám http://poradna.004.cz/ph-chciselecit/ a http://poradna.004.cz/ph-ssad/ a http://homosexualita.004.cz/h-nemoc a http://homosexualita.004.cz/h-leceni.


Co mám dělat, když bych chtěl být pansexuál, ale jsem narcis a chovám se asexuálně?

To je velmi šalamounsky až bizardně formulovaná otázka. Nicméně hovoří velmi jasně o problému se sebepřijetím, jehož příčinou je často internalizovaná homofobie. Máš strach být jen gay, kvůli strachu z vyvržení ze společnosti. Otázku sebepřijetí proto odkládáš máš strach ze sexuality, což se projevuje snahou o asexuálnost. Pokud to nebudeš řešit, mohlo by to mít velmi negativní dopad na tvou psychiku(deprese atd.), což bys pak mohl řešit únikovým rizikovým chováním – promiskuita apod. Řešení se skrývá někdy jen v psychoterapeutickém přístupu odborníka. Byl bych rád, kdyby ses mi ozval mailem, můžeme si o tom psát nebo doporučit někoho ve tvém okolí.


Chtěl bych se zeptat na problematiku vyšetření zvaného penilní pletyzmografie. Pracuji s pubescenty a občas se mi stane, že s nimi řeším otazku homosexuality. Kde se provadějí tyto testy? Jestli existuji tyto testy i pro zeny? A jestli , když se jedna o 15 kluka, musí být souhlas rodičů s těmito testy?

Tímto přístrojem jsou vybaveny sexuologické ambulance - v Praze jím diponují na Sexuologickém ústvu na Karlově náměstí, mají jej na psychiatrii v Bohnicích, má jej i MUDr. Fifková na poliklinice Klimentská atd. Vyšetření provádí lékař a není potřeba zvláštní souhlas rodičů. Je to běžné vyšetření jako třeba RTG či ultrazvuk. Samozřejmě klient musí souhlasit a spadá to do terapie určitého problému. Byla vyvinuta i alternativa pro ženy - do vaginy, ale nepoužívá se pro nepřesnost a nereprezentativnost.