www.004.cz >Komunita > Sýrie reportáž - úvod

Autor: -rep->, Téma: Komunita, Zdroj: Tomáš, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

"Ahoj mami, tady Tomáš. Sedíš? No jestli ne, tak se posaď." "Jo, sedím." "No, já totiž jel včera ve vlaku s kamarádama z kolejí. Domlouvali zrovna poslední detaily výletu do Sýrie, tak jsem se přidal. Žádosti o víza jsou už teď v Praze, letenky máme zamluvený na příští čtvrtek a za tři neděle jsme zpátky", vyhrkl jsem všechno na jeden nádech, následovalo chvilku ticho. "No to je hezký, nemohl jsi vybrat nějaký klidnější místo pro cestování? A co všechno potřebuješ?"

"Ahoj mami, tady Tomáš. Sedíš? No jestli ne, tak se posaď.“ „Jo, sedím.“ „No, já totiž jel včera ve vlaku s kamarádama z kolejí. Domlouvali zrovna poslední detaily výletu do Sýrie, tak jsem se přidal. Žádosti o víza jsou už teď v Praze, letenky máme zamluvený na příští čtvrtek a za tři neděle jsme zpátky, “ vyhrkl jsem všechno na jeden nádech, následovalo chvilku ticho. „No to je hezký, nemohl jsi vybrat nějaký klidnější místo pro cestování? A co všechno potřebuješ?“ „Já jsem nevybíral. Přijedu pozítří pro stan a foťák a neboj, Sýrie je klidná totalitní země“, konejším mámu se smíchem. „Má jenom trošku neklidné sousedy.“ „A to jaký?“ „No, vpravo Irák, vlevo Libanon s Izraelem. Chceme se podívat taky do Jordánska. Ale to až doma.“

Vážení čtenáři, přinášíme vám cestopis našeho zvláštního zpravodaje z Blízkého východu. Reportáž je rozdělena do několika částí.

díl 0. - Úvod
díl 1. - Z Damašku do Palmyry
díl 2. - Dál na východ
díl 3. - Od Iráku k Turecku
díl 4. - Křižáckou cestou