www.004.cz >Bisexualita > Bisexualita úvod

Autor: -bsx->, Téma: Bisexualita, Vydáno dne: 08. 03. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

V tématu bisexualita najdete informace o tom, co to je sexuální orientace a jaký je rozdíl od sexuální orientace a sexuálního chování. O vyhraněnosti sexuální orientace a teoriích, které na téma nevyhraněnosti byly vysloveny již před desítkami let S. Freudem.

Jsem bisexuální?

Bohužel často se takto označují ti jedinci, kteří nejsou schopni rozhodnout, kam vlastně patří a podle toho se chovají. Jejich sexuální vzrušivost opačným i stejným pohlavím není ani v jednom případě nulová. Přistoupíme–li na to, že se začneme zabývat otázkou vlastní sexuality, ve které máme zmatek, bude pro budoucnost dobré, stanovíme-li si cestu k jasnému cíli, který nechť je zatím jakýkoliv. Také si řekněme, že to, u kterého cíle skončíme, již bylo rozhodnuto tím, že jsme se narodili s nějakou orientací a na nás je jen poznat s jakou. Žít tak či onak je pro mnohé lidi vždy mnohem šťastnější volba, než přebíhat sem a tam a chovat se bisexuálně. Označit se za bisexuála v období coming outu může pro spoustu homosexuálních kluků a holek znamenat i ulehčení v tom, že se postupně seznamují s homosexualitou a zároveň si nechávají otevřená zadní vrátka, která se pak třeba leckdy i zavřou a zarostou křovím. Zavřít se nemusí hned, mladý člověk se při překonávání překážek rád na chvilku vrací zpět za ona zadní vrátka, aby se přesvědčil, že možnost stále existuje. Často ale zjistí, že prostor, který se za nimi nachází, je tak malý, že není k žití. Pokud nemáte jasno, kam i vy sami patříte, připravili jsme pro takové případy projekt Mohu být gay?

V tématu bisexualita najdete informace o tom, co to je sexuální orientace a jaký je rozdíl od sexuální orientace a sexuálního chování. O vyhraněnosti sexuální orientace a teoriích, které na téma nevyhraněnosti byly vysloveny již před desítkami let S. Freudem.

Stěžejní otázkou, kterou necháváme otevřenou je: Kdo je pravý bisexuál? V závěru si řekneme něco o problémech, se kterými se bisexuál v životě setkává a jaká životní úskalí musí vyřešit.

 

Další články k tématu:

Bisexualita

Sexuální orientace

Sexuální chování