www.004.cz >Prevence hiv - aids > Orální sex a HIV

Autor: -prh->, Téma: Prevence hiv - aids, Vydáno dne: 31. 03. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Polykání spermatu je rizikovou záležitostí. Riziko spočívá především v kontaktu spermatu se sliznicí úst a hrtanu, než jeho přítomností v trávicím traktu. Při pasivním orálním styku - felaci je pravděpodobnost nákazy HIV pro pasivního nižší než pro aktivního partnera, zejména pokud aktivní navíc přijme sperma do úst.

Orál – kouření – felace

Při pasivním orálním styku - felaci je pravděpodobnost nákazy HIV pro pasivního nižší než pro aktivního partnera. Zejména pokud aktivní navíc přijme sperma do úst, riziko ještě stoupá. Přes sliny se virus HIV nepřenáší, přestože v nich byl dokázán malý obsah HIV. Tzv. kapička touhy, kterou muž vylučuje při erekci ještě před samotným vyvrcholením představuje potenciální riziko pro přenos HIV a jiných pohlavních chorob.

Je z hlediska přenosu HIV a pohlavních nemocí nebezpečné polykat sperma?

Polykání spermatu je rizikovou záležitostí. Riziko spočívá především v kontaktu spermatu se sliznicí úst a hltanu, než jeho přítomností v trávicím traktu. Žaludeční šťávy obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která zabíjí většinu choroboplodných zárodků, které polkneme.

Existuje ale mnoho pohlavně přenosných nemocí, které riziko přenosu HIV mnohonásobně mohou zvýšit, viz dále. Tato onemocnění se přenášejí i bez výronu spermatu do úst!!!

Více o venerických onemocněních u gayů na http://zdravi.004.cz

Jako částečná ochrana je tedy nepřijetí spermatu do úst a též jeho nepolknutí a používání prezervativu.