www.004.cz >Pohlavně přenosné choroby > Projekt prevence hepatitid

Autor: -cod->, Téma: Pohlavně přenosné choroby, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Občanské sdružení CODE 004 představuje plakáty a postery prevence HIV – AIDS a Hepatitid A, B a C. Základem plakátu "Hepatitida A a B" je fotografie známého fotografa Jana Šimurdy, alias JANSIho.

Občanské sdružení CODE 004, provozovatel serveru www.004.cz, představuje plakáty a postery prevence HIV – AIDS a Hepatitid A, B a C. Jedná se o několik druhů plakátů od velikosti A4 až po několik velkoformátových posterů o velikosti 105 x 80cm.

Základem plakátu "Hepatitida A a B" je fotografie známého fotografa Jana Šimurdy, alias JANSIho. Abychom však zvýšili preventivní účinek tohoto přitažlivého snímku, plakát je na druhé straně potištěn užitečnými informacemi o tomto infekčním onemocnění a způsoby jak se účinně chránit.

Plakát formátu A4 proto nabízíme i jako složený leták pro snadnější šíření v rámci gay komunity. Cílem je informovat tuto ohroženou skupinu před rizikem, které vyplývá z nejrůznějších aspektů intimního styku. Distribuce je prováděna do míst místech, kde se tato skupina schází nejčastěji, ale třeba také do čekáren zdravotních ústavů. Struktura plakátu hepatitida A a B vychází z nejčastějších dotazů klientů využívajících poradenských služeb, které naše sdružení poskytuje v rámci serveru 004.cz.

Plakáty byly vytištěny za podpory Národního programu prevence HIV – AIDS Ministerstva zdravotnictví. Autorem textu na druhé straně plakátu "Hepatitida A a B" je Mgr. Petr Kaňka, recenzentem MUDr. Viktor Aster z FN Bulovka v Praze. Další informace a možnosti odběru většího množství plakátů a letáků pro instituce a neziskové organizace je možné dohodnout emailem

PDF verze zadní částu letáku "Hepatitida A a B" je ke stažení zde, rozkliknutelný náhled níže: