www.004.cz >Komunita > Transgender

Autor: Alca <>, Téma: Komunita, Zdroj: Milka, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Transsexualita není o sexu, ale hlavně o duši člověka. Na této stránce naleznete linky na další stránky s transgender problematikou. Dozvíte se, kde najít pomoc apod.

Transsexualita není o sexu, ale hlavně o duši člověka ...


Lékaři a my, kontakty:


Legislativa a právní pomoc:


Link na české weby:


Link na světové weby:Film, televize, média:


Historie:

 První písemná zmínka k fenoménu transsexuality se nachází u řeckého historika, spisovatele Herodota (500 před Kristem do 424 před Kristem). Spisovatel Herodot byl přítelem Perikla a Sofokla.

 Ve dvacátých letech posledního století byla nejdříve dvěma ženám odstraněna prsa, vaječníky a rodidla, aby se zmírnilo jejich utrpení. Vážný veřejný vědecký výklad tohoto fenoménu začal roku 1932 v časopise "Sexuální vědecká politika". V jednom článku kromě jiného jeden muž popsal, jak se již ve věku 6 let pokoušel odstranit penis pomocí motouzů; penis mu byl chirurgicky amputován v roce 1931 a následně mu byla vytvořena umělá pochva. První změna pohlaví, která stála na obrovském veřejném zájmu, byla přeměna amerického vojáka George Jorgensena, který se nechal operovat v roce 1952 v Kodani a pak žil jako žena až do roku 1989. Zemřela jako Christine Jorgensenová ve stáří 62 let na rakovinu plic.