www.004.cz >Otázky homosexuality > Víra mne vyléčila!

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 12. 02. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Zistil som, že homosexualita je klam, ktorý vychádza zo zložitého súboru mylných predstáv a záverov a vedie do slepej uličky. Odmietol som ju, a práve vtedy som mal zážitok s Bohom, ktorého som dovtedy hľadal, ale nenachádzal kvôli prekážke, ktorou bolo moje homosexuálne cítenie, či lepšie povedané viera, že som homosexuál.

Nemôžem súhlasiť s tým, že homosexualita je vrodená. Pred časom som si urobil psychoanalytickú sondu do duše, ako dôsledok určitých sklamaní a dezilúzií z gay. Zistil som, že homosexualita je klam, ktorý vychádza zo zložitého súboru mylných predstáv a záverov a vedie do slepej uličky. Odmietol som ju, a práve vtedy som mal zážitok s Bohom, ktorého som dovtedy hľadal, ale nenachádzal kvôli prekážke, ktorou bolo moje homosexuálne cítenie, či lepšie povedané viera, že som homosexuál. Odvtedy som veriaci, uveril som v nášho Spasiteľa Ježiša Krista, taktiež som pochopil zákonitosti duchovného života človeka, ktoré sa týkajú aj homosexuality. Zmenil sa aj môj prístup k problémom, odvtedy som už neprepadol negatívnym myšlienkam, mám nádej a zmysel života v pomoci blížnym. Náklonnosť k rovnakému pohlaviu ustúpila a zároveň sa prebudil môj záujem o opačné pohlavie, ktoré nieje len po sexuálnej, ale hlavne psychickej stránke tou chýbajúcou polovičkou. Zistil som, že každý „homosexuál“ sa môže rozhodnúť svoje zameranie zmeniť (v skutočnosti ho už raz zmenil – či už vedome, alebo podvedome) a funguje to. Rozhodujú pritom veličiny ako viera (vo všeobecnom zmysle slova), vôľa, motivácia a túžba poznať pravdu. Pritom podotýkam, že mám 32 rokov a bol som „gay“ od svojich 13 rokov, nikdy som proti môjmu cíteniu nebojoval, akceptoval som to prirodzene, veril som tomu na 100%, podľa toho som sa aj správal a ani ma nenapadlo to meniť, v podstate som neveril v Boha, hľadal som si trvalého partnera.

Gustav


Myslím si, že jsme na 004 napsali dost, aby soudný člověk prozřel. Projekty homosexualita, coming out, Mohu být gay?

Zde je diagnóza jasná: egodystonní homosexualia, což je označováno za psychickou poruchu. Každý homosexuál by měl být se svou orientací smířen a vyrovnán tzv. egosyntonní homosexualita. Pokud to tak není, měl by vyhledat nějakého terapeuta(psycholog, sexuolog, terapeutická skupina apod.) Egodystonní homosexualita je přímo spojena s pojmem internalizovaná homofobie, nebo-li zkráceně člověk nechce být teplouš a ani spojován s těmito slovy, tak se snaží popřít to, co se váže k těmto pejorativním výrazům.

Nevím o nikom, kdo by dokázal silou vůle změnit konstituci svých hypotalamických center a cítit najednou heterosexuálně, takže abychom mohli Gustavovi uvěřit museli bychom vidět alespoň jeho falometrické vyšetření, tzv. penilní pletyzmografie. Je to záznam toho, na co muž (svým pyjem) reaguje při promítání sexuálních diapozitivů. Viz http://sebepoznani.004.cz/mg-pletyzmograf/. Je velmi špatně ovlivnitelný vůlí a reaguje na to, co člověk skutečně je. Jsem přesvědčen, že by jako normální heterosexuál Gustav nevyšel ani po letech po „uzdravení“.

Též by mne zajímalo, jak by se choval, kdybych mu nabídl svět, kde je heterosexualita trestána a odsuzována a homosexualita normální, stále by chtěl být hetero? Jeho snaha je jen přizpůsobit se a splnit např. vizi jeho rodiny, okolí či společnosti. Taky to může být v rozporu s plánovanou kariérou. Vybočuje z role, kterou mu dává společnost a okolí a on neví, co s tím má dělat, chce se adaptovat, než aby vyšel s pravdou ven. Kdyby se přiznal svému okolí, již by to třeba nechtěl možností je mnoho. Kdyby poznal nějakého krásného kluka, který by se do něj zamiloval a on též, už by to taky třeba nutně nechtěl.

Mnoho lidí má sklon k demagogii a generalizuje to, co si myslí oni sami. To je normální Na tomto příkladu jsem chtěl demonstrovat i sílu demagogie náboženství a síle, kterou mají, aby ovládly myšlení člověka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde