www.004.cz >Otázky homosexuality > Mám rád kamaráda, mohu být gay?

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 15. 01. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jak se přesně pozná homosexuál v pubertě??? Já si nepřipadám jako homosexuál, ale přemýšlím o mém budoucím životě a to byste nevěřil kolik věcí mě napadne. Třeba jestli nebudu “homouš”! Jak to poznám a jak si mám být jist, že jsem heterosexuál? K holkám cítím teďka něco jako takovou náklonnost.

Dobrý den, je mi 14let. Jak se přesně pozná homosexuál v pubertě??? Já si nepřipadám jako homosexuál, ale přemýšlím o mém budoucím životě a to byste nevěřil kolik věcí mě napadne. Třeba jestli nebudu "homouš"!
Jak to poznám a jak si mám být jist, že jsem heterosexuál? K holkám cítím teďka něco jako takovou náklonnost. Přitahují mě jejich prsy a zadek a celkově! Měl jsem jednu holku, ke které jsem cítil velikou lásku. Ten pocit jsem ještě nikdy v životě neměl! Jak si mám dokázat, že jsem na osoby jiného pohlaví? Přemýšlím o tom hodně a nedokážu si představit, že bych měl být "teplej". Mám nejlepšího kamaráda a mám ho hodně rád. Opravdu hodně, ale je to něco jinýho. Nevím jak, ale já to cítím, že to není láska. A cítím odpor, když vidím dva muže se líbat nebo onanovat spolu. I když si třeba mužů všímám a říkám si? "Tak takhle bych chtěl jednou vypadat"! Je to také nějaký druh úchylky?
Děkuji za odpověď!

Pepens


Pepens: Z toho, co jsi napsal je zřejmé, že nelze předpokládat, že budeš orientován na stejné pohlaví. Nikde není přesně dáno, že muž nesmí mít rád svého kamaráda a přítele. To je zcela normální a neměl by ses tím trápit. Pokud tě opravdu přitahují dívky a cítíš, že se nenutíš k hledání věcí, které jsou na dívkách přitažlivé, je to něco jiného, než když bys dospěl k poznání, že kluci tě přitahujou mnohem víc, sníš o nich a zamilováváš se do spolužáků.

Společná onanie v tvém věku je přirozenou součástí poznávání sexuality i u heterosexuálních kluků. Je to i náhražkové řešení, protože ve 14 letech je člověk stále ještě pod zákonnou hranicí pohlavního styku. Pokud Ti to není příjemné, nikdo by tě k tomu neměl nutit.

To, že se koukáš po mužích a říkáš si, že bys takhle chtěl vypadat je opět zcela přirozené hledání nějakého vzoru. Někteří malý kluci vidí svůj vzor v postavách z knih a když povyrostou, tak se soustředí na reálné vzory, třeba učitele ze školy.

Alca

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde