www.004.cz >Otázky homosexuality > Chci se z toho vyléčit

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 25. 01. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Mám problém! Poslední dobou jsem začal zjišťovat, že začínám být na obě strany - ta homosexualita ale převažuje, což nechci. Místo toho abych se otáčel za sukněma, tak se otáčím za kalhotama! Je mi teprve 19, tak doufám, že s tím půjde něco udělat. Víte, do budoucna bych se chtěl oženit a mít děti. Proto bych nemohl žít s manželkou a zároveň táhnout ke klukům. To se radši zabiju.

Mám problém! Poslední dobou jsem začal zjišťovat, že začínám být na obě strany - ta homosexualita ale převažuje což nechci. Místo toho abych se otáčel za sukněma, tak se otáčím za kalhotama! Je mi teprve 19, tak doufám, že s tím půjde něco udělat. Víte, do budoucna bych se chtěl oženit a mít děti. Proto bych nemohl žít s manželkou a zároveň táhnout ke klukům. To se radši zabiju. CHCI BÝT JAKO OSTATNÍ NORMÁLNÍ KLUCI! Proto se chci zeptat jestli se to dá nějakou terapií léčit. Chtěl jsem hledat pomoc, ale dost se stydím takhle o tom s někým mluvit. Nikomu jsem ještě o tom neřekl. Myslíte si, že by mi pomohla nějaká hypnóza? Dá se to s její pomocí odstranit? Prosím vás pomozte mi! Zkoušel jsem už i psát do BRAVA, ale bezúspěšně. Předem díky za odpověď.

MilanAhoj Milane,

Tvá situace je pravděpodobně dosti nepříjemná a rád by jsi měl už všechno za sebou. O tvé sexuální orientaci, stejně jako všech lidí na světě, bylo rozhodnuto nejpozději mezi 8mým a devátým týdnem těhotenství. Právě v tomto období se formuje část mozku – hypotalamus, který je odpovědný za city, emoce, lásku i sexuální orientaci. Jestli víš, že se zamilováváš do kluků, přitahují tě, líbí se ti, otáčíš se za nimi, zdá se ti o nich a vybavuješ si je jako sexuální partnery i při masturbaci, je zde jasná odpověď: ano jsem tedy na kluky. Dalo by se k tomu ještě dodat: „no a co?!“ avšak k tomu dojdeš třeba mnohem později.

Je jedno, jestli ti je 10let nebo 40, sexuální orientace je neměnná a neléčitelná, takže tvůj věk 19 let nemá vliv na možnost léčby. Jediné, co k tvému věku lze říci je, že jsi již dostatečně vyspělý na to, aby sis mohl již s určitostí říci, že jsi na kluky nebo na holky. Homosexualita není nemoc, úchylka ani nic nenormálního, setkáváme se s ní v celé historii lidstva, všech kulturách a barev pleti. Na základě vědeckých pozorování byly vysloveny teorie jejího vzniku – klikni sem( http://homosexualita.004.cz/h-biologie/ ). Pokusy o léčení se prováděli ještě v minulém století cca do 70let, kdy od nich bylo ve většině civilizovaného světa opuštěno, protože výsledky byly sporné a vždy šlo spíše o mrzačení pacienta než léčení. O těchto pokusech píšeme na této( http://homosexualita.004.cz/h-leceni ) stránce tématu homosexualita.
Hypnóza byla též používána k léčbě homosexuality, ale nebyla úspěšná.

Mnohem užitečnější než se snažit bojovat sám se sebou je snažit se o lepší sebepoznání. Tomuto procesu sebepřijetí jakožto gaye se říká coming out. Doporučuji tedy k nahlédnutí do tématu http://comingout.004.cz kde se dozvíš, co tě případně čeká.

Z objasněného množství sebevražd je děsivé procento gayů, kteří se nebyli schopni sami vyrovnat se svojí homosexuální orientací. Je to více než 50% z onoho počtu!!! Žít jako gay znamená žít jinak. Je to život s jinými životními hodnotami a radostmi, než žít jako otec několika dětí a za plotnou mít hodnou ženou s natáčkami ve vlasech.

Výchovou ti byla určena - dána tzv. sociosexuální role. To znamená, že ti bylo říkáno, že jsi kluk, že kluk má penis a holka vaginu, že kluk vytváří svazek s holkou, má dítě s holkou a jelikož jsi kluk, tak se od tebe očekává, že se přizpůsobíš této roli. Pokud jsi si již dříve určil, že tvým životním smyslem je tedy manželka a plození dětí, je to logické a mnoho gayů mělo tuto představu v období nezralosti a dospívání, ale jakmile si uvědomíš, že jsi gay a akceptuješ tuto skutečnost, je nutné spolu s akceptováním tohoto neměnného stavu pozměnit i životní hodnoty. Někdo je najde snadno a někdo je hledá sám velmi těžko, při jejich hledání je nutné často zbořit hrad našich životních představ a začít jinak od začátku. Mnoho kluků, kterým se tento hrad bortí, ztrácí pevnou půdu pod nohama a k hledání opěrných bodů a nových životních hodnot využijí bezplatné pomoci sexuologa či psychoterapeuta. Je to těžké vzít za kliku ordinace, ale nebudeš-li vědět jak dál, ujišťuji tě, že ta klika není rozžhavený drát a za jejími dveřmi je skutečná pomoc od myšlenek na sebevraždu. Ty ti jednou budou připadat velmi hloupé a budeš rád, že jsi to neudělal. Zejména až poznáš, že nejsi sám a je třeba vedle tebe někdo, koho máš rád či miluješ a není to jen jednostranné. Poznáš svůj smysl života a skutečnou lásku. Určitě jsi o tom už přemýšlel, jaký by to bylo žít s klukem. Znamenalo by to žít plnohodnotný život, oproti tomu kdyby ses se svými pocity skrýval za nesmyslným manželstvím, které by se dříve či později rozpadlo, až by sis řekl, že nemůžeš dál lhát sám sobě ani druhým.

Myslím, že žádná holka by si nezasloužila takovou neupřímnost a bolest, kterou bys jí po letech způsobil tím, že jí řekneš, že jsi ji nikdy nemiloval, protože jsi ji milovat ani nemohl, neboť jsi odjakživa na kluky. Zůstane po tobě zlomená lidská duše, která „naletěla“ nevyrovnanému homosexuálovi a pár dětí bez tatínka, který jim utekl za hlasem svého srdce. Podívej se http://poradna.004.cz/pc-kluciadeti/ a prohlédni si i stránku http://homosexualita.004.cz/h-manzelstvi/ a přečti si i diskuzní příspěvek od našeho čtenáře. Pomohou ti racionálně se rozhodnout jakou cestou jít dál. Do poradny 004 dostáváme mnoho životních dopisů od nešťastných chlapů, kteří si mysleli, že manželství je vyléčí a udělá šťastnými. Kdybys potřeboval kontakt na sexuologa ve tvém okolí, napiš odkud jsi a doporučíme Ti někoho dobrého. Budu rád, když se mi ještě ozveš. Jsme připraveni ti pomoci a odpovědět na cokoliv.