www.004.cz >Zdravotní poradna > Kde se můžu nechat otestovat?

Autor: -zdp->, Téma: Zdravotní poradna, Vydáno dne: 28. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Svá náhodná sexuální dobrodružství už delší dobu nepočítám na prstech rukou, ale k análnímu sexu jsem zatím zvolil jen u jedné osoby a to zaručeně zdravé. Co se ale týká masturbace, orálního sexu a pod. jsem zatím žádné hranice (natož ochrany) nehledal. Poraďte mi kde se mohu nechat vyšetřit, ale bojím se tam jen tak přijít a nechci tam udávat své jméno... Zkrátka se mi tam vůbec nechce...

Svá náhodná sexuální dobrodružství už delší dobu nepočítám na prstech rukou, ale k análnímu sexu jsem zatím zvolil jen u jedné osoby a to zaručeně zdravé. Co se ale týká masturbace, orálního sexu a pod. jsem zatím žádné hranice (natož ochrany) nehledal.

Poraďte mi kde se mohu nechat vyšetřit. ale bojím se tam jen tak přijít a nechci tam udávat své jméno... Zkrátka se mi tam vůbec nechce...
Děkuji

ISSARIAN


HIV testování je možné anonymně a bezplatně v Praze v pondělí v Domě světla, Malého 3, Praha 8 od 16 do 19 hodin nebo ve čtvrtek v Sexuologickém ústavu, Karlovo nám.32, Praha 2, 4. patro zadním schodištěm od 8 do 11 hodin. Výsledek je v obou případech za týden. Pokud by někdo měl zájem vyšetření doplnit o test na syfilis a infekční žloutenky, pak to nelze provést anonymně, ale tzv. důvěrně (pochopitelně rovněž bezplatně) na pojišťovnu rovněž ve čtvrtek v Sexuologickém ústavu mezi 8-9 hod. Mimo Prahu je možné požádat o test v AIDS poradnách na většině hygienických stanic, často je však třeba počítat s úhradou, zejména při anonymním testu 200-350 Kč.

MUDr. Ivo Procházka

Proto kde hledat pomoc doporučujeme návštívit sekci Odborné poradny , kde naleznete aktuální kontakty na krajské i okresní hygienické stanice a místa, kde Vám ochotně odpoví na Vaše konkrétní dotazy k problematice a cenám testování na HIV+.

Alca – Poradna 004