www.004.cz >Partnerská poradna > Chodím s travesti umělkyní

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 07. 02. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Seznámil jsem se s klukem, který hraje v travesti show. Mě osobně se travesti představení nelíbí a nechodím na ně. Zajímalo by mne, jestli travestitem může být normální gay nebo se od ostatních gayů nějak odlišuje? Já sám jsem, myslím normální gay, a neumím si představit, že by mne bavilo se převlékat za ženu.

Seznámil jsem se s klukem, který hraje v travesti show. Mně osobně se travesti představení nelíbí a nechodím na ně. Zajímalo by mne, jestli travestitem může být normální gay nebo se od ostatních gayů nějak odlišuje? Já sám jsem, myslím normální gay, a neumím si představit, že by mne bavilo se převlékat za ženu. Co si o tom myslíte???

Martin


Travestie umělkyně můžeme rozdělit do několika skupin. Nejčastěji jsou to muži, kteří se sebeidentifikují jako gayové, výjimečně se můžeme setkat i s transsexuály male to female, u kterých nebyla dokončena konverze z muže na ženu. Tito gayové provozují show za účelem zisku a zábavy a jejich pohnutky v žádném případě nejsou podloženy sexuální deviací ve smyslu fetišistického transvestitismu, jak si mnozí mylně myslí.

Tyto travestie umělkyně jsou nejčastěji feminní homosexuální muži a mají mnohdy silnou touhu chovat se žensky i v běžném životě. Jako partnery preferují nefeminní gaye, či se pokouší o heterosexuální muže. S feminním gayem, či jinou travestie umělkyní by nebyli schopni kvalitního erotického prožitku. Mohou si libovat v ženských činnostech při vedení domácnosti a imitovat manýry protivné tchýně. Ona možnost, alespoň na chvíli, se chovat jako skutečné ženy, potažmo přímo celebrity, jim přináší pocit úlevy od nepříjemného napětí, vyvolávaného neustálou nutností svou přirozenou ženskost před okolím či společností tajit.

V rámci svého povolání travestie umělkyně touží po naprosté skvostnosti svého ženského vzezření a jsou ochotny obětovat cokoliv. Aby neztrácely na jevišti na věrohodnosti přílišnou maskulinitou mohou si i v běžném životě navzájem říkat ženským rodem a hovořit o ženských tématech s patřičnou gestikulací.
Jejich gay identita bývá po delší době v travestie kabaretu deformována a ve vztahu se nechovají přirozeně. Vžívají se do role celebrity, kterou imitují, což může pohledného gaye změnit v ženskou hysterku. Jen málokterý partner vydrží snášet takové manýry.

Vztahy typu gay a travestie umělkyně bývají tedy velice komplikované a mají nízkou pravděpodobnost dlouhodobé stability.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde