Jinými slovy jsou gayové feminního rázu - řekněme to bez obalu - naprosto nezpůsobilí harmonického vztahu. Před jejich hrozbou vezměmež dozaječí. A vy, jež se neztotožňujete s upoceným chlapáctvím, zamiřte rovnou na Nuslák, o lásku nezakopnete, každý byl před vámi varován. A nesnažte se tvářit ukřivděně, že jste si své "relativní ženství" nevybrali. (To přece neomlouvá!) Smyčec!
patou 30.09. 2004 - 21:55 << RE

mate snad pocit,ze delat transku je umeni? no to snad ne,vzdyt jen otviraji tu svoji zmalovanou hubu na pisnicky...ja nevim,ale me by transka zivote do postele nevlezla...hnus...rozdvojena osobnost.
Radek • 01.10. 2004 - 08:34 << RE

Reakce na patou 30.09. 2004 - 21:55
Tady myslím došlo k značně mylné interprataci. Feminní rysy u gayů nejsou to samé, co móresy travesti umělkyň. Není třeba se obávat feminních gayů, kteří nejsou v hodnocení úspěšnosti vztahů o nic horší než chlapáci. Prostředí travesti kabaretu je však natolik silné, že mít vztah s takovým člověkem je skutečně méně perspektivní.
Poradna 004 01.10. 2004 - 09:32 << RE

Zenskost a jemnost se nevyluci s harmonii. Myslim tim, vsak ze nekteri z nas si z ni delaji image. Zvyraznuji ji tak, ze az neni prirozena. Mam rad jemnost tu skutecnou. Ale myslim, ze skutecne jemny clovek by ve svete umeni a kaabretu neobstal. JEste jsem se nesetkal s nekym kdo by spojoval jemne rysy navenek a byl jemny a hluboky uvnitr. Obcas mam pocit, ze skutecn ejemni chlapci nepotrebuji pudr, rtenky a gesta.. Svou zenskost dokazi projevit prirozene. Nechci s edotknout, ale obcas mam pocit, ze mnozi gayove, kteri sou anvenek velmi napadni svymi zenskymi rysy amji ve skutecnosti potize uvnitr svou zenskost prijmout. A misto vnitrniho prijeti ji ukazuji anvenek. Je to jen muj nazor plny zkusenosti. Rozhodne nechci pausalisovat enbo hodnotit. Jen citim, ze zenskost a jemnost v ja gaye neznamena rovnitko k feminimu chovani.
letadelkokane • 01.10. 2004 - 15:52 << RE

Reakce na Poradna 004, 1.10. ("reakce na patou")
ok, beru zpět.
jen nemám rád, když maskulinní gayové odsuzují své feminní soukmenovce, častují je kdejakou "tetkou" apod., aniž si uvědomují, že se žádná z tetek sama nerozhodla, nakolik bude svou ženskou stránku prožívat, a že oni, maskulinní, to mají mnohem jednodušší. (Zřídka naráží na projevy nepochopení a diskriminace, nejsou terči útoků, a vůbec...)
s pozdravem Patou
patou 01.10. 2004 - 20:32 << RE

Reakce na Poradna 004 01.10. 2004 - 09:32
Co si mam predstavit pod pojmem "silne prostredi"?
Nechapavy • 01.10. 2004 - 23:32 << RE

Odsuzovani je fenomen, ktery vladne nasi spolecnosti. Souhlasim s tebe Patou. A take s tim, ze je opravdu obtizne zit svou zenskost, ale pritom byt prirozeny. NEprihravat ji, nedelat si z toho zabavu.Ale vnitrne ji vyjadrovat. Vis spis prozit do hloubky. Dat do prozi, poezie, umeni a vubec spis prozit vnitrne. JA jsem se dost choval an venek feminne, byl jsme odsuzovan. Slychal jsme slova o vykroucenosti. a to presto, ze jsem nenosil stribrne oblecky ani bodlinky. Ikdyz i o to jsem s epokosel. Jsme jemny a mam v sobe zenskost, al ezaroven i trochu muzskosti. A skloubit to do prirozeneho celku, abych si z toho nedelal image. Abych byl v harmonii a nepreferoval ani jednu ze svych energii. Aby se tyhle energie meli rady to je fakt fuska. Myslim, ze je i jina sance prosadit svou jemnost enz v gay klubu, ci gestem. I ja jsem mel a mam nekdy tendence premyslet v zenskem rode. Mel jsme to ajko mali take. Tak me to nekdy u jede no aaa. Ale jit do klubu v satickach a mavat tlapkou.. ja nevim, me to prijde umele. Trochu ajko znamka neintegrovani sve zensksoti..Nikdy jsem se ensetkal s nekym kdo by byl feminni a pritom intelektual? Nevim jak to? Vlastne jsem nikdy nevidel feminni gaye se projevovat mimo gay bary? Je to opravdu nase prirozenost ve sve nahote. Myslim si, ze to je jen jeji cast s, kterou se da pracovat a msito anvenek se da vyuzit k prekrasnym vnitrnim prozitkum a k umeni:-)) ¨NEjsem znalcem gay prostredi, proto velmi ad poznam i jine feminni gay nez vymetace tanecnich party. Kteri dokazali zvnitrnit svou prevladajici zenskou slozku i s tou muzskou. A ziji v jednote a dusevnim klidu. Jen nevim, kde takovou zkusenost ziskat...:-(
letadelkokane • 02.10. 2004 - 12:31 << RE

Musím přiznat pravdu redakci. Travesti show člověka úplně zkurví. Znám kluka, co už tam nedělá, ale je z toho úpplně pokroucenej.Má komplexy z toho, že je zzenstily, histericky a dokonce se ani neztotoznuje se sexualnimi praktikami, ktere provozuje. Vysledkem je na obalu krasna osoba vnitrne vsak zcela zhroucena.
Honza • 04.10. 2004 - 22:04 << RE

Nikdo jste nepochopili, že by to v první řadě měla být zábava. Záleží na dotyčném, který dělá travestie show, jak dokáže danou roli zahrát. Nemyslím si, že každý, kdo dělá tuto show, se chová feminně i v běžném životě. Znám několik kluků, kteří v tomto oboru vystupují, ale v běžném životě by to do nich nikdo neřekl.
Pudlik 07.10. 2004 - 14:55 << RE

Jsou transky a transky. Dobrý a špatný. Vykroucený a normální. Jako vy: chytrý a blbý. Blbci píšou histerka, chytrý hysterka, ale ti sem asi nepíšou, páč transky neřeší:-)))))) Jsem transka a bavím se:-)))))
Keny 14.10. 2004 - 23:35 << RE

Hledám touto cestou děvče do sexuální nepohody pro trvalé přátelství a sex.Jsem starší sš muž z okr.Svitavy.Jsem rockový hudebník,ne krásný ne škaredý dobrosrdečný s humorem.Najdu Tě?
Perri 24.12. 2004 - 13:25 << RE

jsem gej a chci souložit
miki 25.12. 2004 - 15:54 << RE

zkuste pridat beatniky,tam bylo hodne homosexualu
NASO • 26.12. 2004 - 16:04 << RE

to byl prispevek k osobnostem,sorry
NASO • 26.12. 2004 - 16:06 << RE

preco sem pisu zenske?vsade sa seruu
BOH • 26.12. 2004 - 21:38 << RE

Milý Valbo, nechápu úplně přesně co myslíš větou: "Nepovažuju se za gaye, jen citím silnou psychocitovou erotickou náklonnost ke klukům ..." Nymyslíš, že to je právě podstata homosexuality? Možná si ji nedovedeš připustit. Já jsem si ji připustil až nedávno ve svých 26 letech po čtyřletém spokojeném vztahu s partnerkou (holka).

Zákon o registrovaném partnerství by měl projít. Moc v to doufám.

Kluci a holky, on jednou projde, nebojte. Věřím, že se na nás jednou společnost nebude dívat přes prsty, chce to čas a vývoj. Zatím Vám všem posílám přání všeho dobrého do Nového roku.
Michal 26.12. 2004 - 21:56 << RE

Ahoj,jaká je cena Epigenu? Díval jsem se na stránky,ale cena není uvedena.
hanys • 29.12. 2004 - 13:09 << RE

Po 13 letém manželství s dvěma dětma jsem přišel náhodou na asi 4 měsíční nevěru. Na ní i dětech mi záleží a chci ji odpustit, ale nejsem si jistý, jak se správně k ní chovat. Ona se chová tak, jako by nic neudělala a je to jen na mně se s tím smířit a trpět to, že v jejím srdci bude i nadále nějaký jiný chlap.
Roman • 29.12. 2004 - 20:53 << RE

Som duša,ktora si rada podebati s chalanom,ktory sa citi byt sam a neisty.ved Mozno aj toto je cesta ako si najst novych friendov..
JA 30.12. 2004 - 23:05 << RE

Gustave přeji ti mnoho požehnání v roce 2005, plnost Ducha svatého a stálí vztah s Otcem skrze našeho Pána Ježíše Krista. Přeji i těm kteří čtou tyto stránky aby byli s námi v božím králoství ted y aby na vlastní kůži poznali o čem mluvíš. Některé vztahové věci se nedají předat. tvoje sestra v Kristu Pavla
gustav • 31.12. 2004 - 12:12 << RE

ODESILACI MENU JE DOCASNE MIMO PROVOZ!!! :o)Nazdar, s análním stykem je to rizikovější, ale pravděpodobnost přenosu je 1:10 a HIV se dá zjistit nejenom titrem protilátek, ale i přímím vyšetřením
virových partikulí v krevním řečišti nebo anylízou proteinu p 24. Jsou to dost nákladný vyšetření,ale pojišťovna by to měla hradit.
Dr. • 31.12. 2004 - 18:31 << RE

ODESILACI MENU JE DOCASNE MIMO PROVOZ!!! :o)Popisuješ zajímavý věci. Na terapi jsi asi k někomu chodil, ale můžu ti říct, že jeho práce vůči tobě byla pěkně sprasená! Nejspíš jste došli k rázný racionalizaci problému
a následný přesmyknutí na touhu po změně. Už 50 let se ví,že homos. neni vrozená a psychoanalytiky je to jasná věc, ale bohužel se to nedá opravit. Na čem se podepsala výchova do 6ti let věku dítěte se nedá
na žádnym sezení odžít a následně opravit. Fakt ti doporučuju kvalitního terapeuta (jsou teda dost drahý)
aby ti pomoh vrátit se na zem.
degonan • 31.12. 2004 - 18:50 << RE

Reakce na degonan 31.12. 2004 - 18:50
Nějak jsem moc nepochopil podstatu tvého příspěvku, nicméně.. homosexualitu žádný terapeut "opravovat" nebude, neboť již před 80 lety pan Freud seznal, že se jedná o normální součást lidské sexuality, projevující se prostřednictvím nevědomí i podvědomí o to silněji v činech i heterosexuálů, oč více ji na vědomé úrovni potlačují.
Martin 01.01. 2005 - 17:23 << RE

ODhgh
gh 01.01. 2005 - 22:07 << RE

strašne moc by me zajímalo,ktera osoba psala článek uplne nahore.travestie je prace jako každa jina(umelecká)herec se taky nevžíva do role Ottela a doma neškrtí manželku v domnení že je Dezdemona.trochu trapné pokud nečemu nerozumím tak o tom nepíšu.....chztrá osobo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Travesti umelec
Martin • 27.01. 2005 - 21:38 << RE

ziji stravesti umelkyni a s clankem souhlasim
milan 26.04. 2005 - 23:24 << RE

Reakce na Poradna 004 01.10. 2004 - 09:32
Vážení "rádoby" chlapáci a heterosexální-homosexuálové. Sice se hlásím k tématu z loňského roku, ale když jsem četl vaše příspěvky, tak jsem se musel hodně, ale opravdu hodně zasmát. Je až neuvěřitelné, jaké hlouposti zde píšete. Je přece nesmysl, že když je někdo transka, tak je nezpůsobilá dlouhodobého vztahu. To je kravina. Je smutné, že právě homosexuálové, kteří si stěžují, že je nikdo nechápe a bojují za svá práva, tak negativně hodnotí ostatní z jejich řad, kteří se odlišují. Jak pak chceme, aby nás heteráci chápali, když nechápeme sami sebe. Právě ti, kteří nejvíce křičí a odsuzují, jsou ta spodina naší minority. Já dělám travestie už patnáct let a žiju se svým partnerem 13 let. Milujeme se, i když on travestie nemá rád, ale miluje mě, jako člověka, a né transku. Přece nelze hodnotit člověka podle toho, jakou dělá práci, ale jaký je uvnitř. Je spousta druhů transek, stejně jako gayů a heteráků, ale není možné je odsuzovat, protože jsou jiní. Je mi z toho dost smutno, ale život mě naučil, že je jednodušší odsoudit něco, na co nemám buňky, abych pochopil. P.S. Možná ani sami nevíte, že ten, který vás tak dobře sexuálně uspokojil, je transka. Znám to z vlastní zkušenosti. No nic, jen jsem chtěl něco málo říci k tomuto tématu. Přeji všem lidem s jakoukoliv sexuální orientací a vyznání hodně štěstí a tolerance v srdci.
Vaše Chi Chi Tornado
CHI CHI TORNADO 15.06. 2005 - 12:28 << RE