www.004.cz >Partnerská poradna > Seznamování ve škole

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 07. 01. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Po prázdninách nastoupím na střední odbornou školu. Myslíte, že tam budu mít nějakou, třeba i pramalou, šanci někoho si tam (z kluků) najít? A myslíte, že záleží jen na fyzické kráse?

Po prázdninách nastoupím na střední odbornou školu. Myslíte, že tam budu mít nějakou, třeba i pramalou, šanci někoho si tam (z kluků) najít? A myslíte, že záleží jen na fyzické kráse? Díky.

Tom


Ahoj Tomáši,

Seznamování v novém kolektivu přináší rizika. Tím hlavním je, že oslovíš někoho, kdo nebude gay a protože tě nebude dobře znát, nenechá si to jen pro sebe a za pár minut o tom může vědět půlka školy. To by pro tebe mohlo znamenat mnoho nepěkného. Posmívání, slovní útoky i vyřazení z kolektivu. Ale může se stát i opak. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by byl někdo šikanován za to, že je gay. Zrovna dnes jsem mluvil s tím o kom teď napíšu: 15letý kluk si byl již odjakživa jistý svou homosexualitou, nikdy o tom nepřemýšlel a bylo mu jasné, že se mu líbí kluci a ne holky. Poznal jsem ho ve 14ti letech, kdy se snažil najít první informace, v 15 letech řekl spolužačkám, že si našel v Praze přítele a ukázal jim fotku, aby se pochlubil jakého má pěkného kluka, veřejně se hlásil ke svému partnerovi a gayství a všichni ho akceptovali a uznávali. Věděli to ve škole všichni a ač občas byl terčem vtipu, uměl ho využít a obrátit zpět a zasmát se taky. Tím prokázal naprostou nedotknutelnost. Nikdo mu tím nemohl ublížit. Kamarády neztratil a všichni ho dodnes, kdy mu je již skoro 17 berou rovnoprávně. Ukáže-li člověk při třeba náhodném prozrazení své orientace slabost a strach, je mnohem zranitelnější než když vše přizná tak, jak to je. Osobně bych doporučoval sdělovat tuto informaci jen tomu, kdo chceš, aby to věděl a pokud to praskne, tak to nezapírej a hrdě si stůj za svou identitou, dočkáš se uznání od moudrých a ti hloupí by ti za to stejně nestáli. Ještě neoficálně doplním historku, kterou mi kdysi vyprávěl již jednou zmíněný chlapec. V deváté třídě měli diskuzi se dvěma psychology v rámci sexuální osvěty. Učitelka řekla, ať se rozdělí na kluky a holky a že ty půjdou vedle do učebny, aby se před klukama nestyděly. V tom nějaký vtipálek řekl: "Pepo, ale ty bys měl jít s holkama ne?"  Pepa se nestyděl: "Pche, já toho vím o šulínech tolik, že bych mohl sám vykládat. Ani tu nemusím bejt." žádná další reakce nepřišla a všichni se jen zasmáli.
 
Pro seznámení bych ti doporučil zkusit něco jiného, než oslovovat hezký spolužáky. Můžeš zkusit odpovědět na inzerát, zkusit si s někým psát, chatovat a pak se sejít až si budeš jist, že si nepíšeš s podvodníkem, který má zájem svést mladého panického hocha.

A jestli záleží na kráse?

Na kráse opravdu záleží, ale není rozhodující. Důležitější je, aby ti byl dotyčný příjemný na dotek. Zamiluješ se do těla, ale pokud bude dotyčný zapáchat, mluvit sprostě jak dlaždič, plivat na zem a nebudete mít společné téma na rozhovor, odmiluješ se tak rychle jak jsi se zamiloval. Také Ti doporučujeme navštívit náš projekt o problematice seznamování gayů http://balirna.004.cz, kde se dozvíš vše důležité. Hodně štěstí.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde