www.004.cz >Partnerská poradna > Aby vztah dlouho vydržel...

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 09. 08. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Před třemi týdny jsem se seznámil s klukem, a nyní spolu chodíme. Rád bych se zeptal jestli by mi mohl někdo poradit, co mohu dělat proto, aby náš vztah sílel a vydržel, co nejdéle. Čeho se mám vyvarovat a na čem naopak stavět?

Před třemi týdny jsem se seznámil s klukem, a nyní spolu chodíme. Rád bych se zeptal jestli by mi mohl někdo poradit, co mohu dělat proto, aby náš vztah sílel a vydržel, co nejdéle. Čeho se mám vyvarovat a na čem naopak stavět?? Děkuji mnohokrát Mne je 22, a jemu je 30.

 Michal


Ahoj Michale,

to není lehká otázka, na kterou bych navíc uměl odpovědět v rámci rozsahu svých možností. Odolávat partnerské korozi je velmi těžké a selhává v tom docent univerzity úplně stejně jako popelář. Aby vztah nezevšedněl je dobré vážit spoustu faktorů a také se seznámit se zákonitostmi každého vztahu, aby nás nezaskočily. Čím pomaleji do vztahu vkročíme, čím později začneme s pohlavním životem, tím lépe. Je nutné se připravit, že vztah se bude měnit. Milostný dvojzpěv a období vášnivého milování nevydrží navěky. Kdo si to nepřipustí, nebude mít nikdy vztah déle než dva roky. Partnerství by mělo být prodchnuto úctou jeden k druhému, tolerancí a uměním promluvit si o svých pocitech a nejistotě. Doporučuji podívat se a podrobně si přečíst odborná témata http://partnerstvi.004.cz a http://vztah-krize.004.cz. Zajímavé informace najdeš i v návodu na seznámení – http://balirna.004.cz, kde se zabýváme prvními týdny nového vztahu.

Hodně štěstí .