www.004.cz >Intimní poradna > Mám malý penis a stydím se za něj

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 23. 06. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jsem zdravý kluk, ale mám malý penis a jsem gay. Nevím co mám dělat. Slyšel jsem o zvětšování penisů, ale nevím kolik to stojí a jestli to nebolí.

Jsem zdravý kluk, ale mám malý penis a jsem gay. Nevím co mám dělat. Slyšel jsem o zvětšování penisů, ale nevím kolik to stojí a jestli to nebolí.

Pavel


Pavlovi: Nevím, že by se u nás provádělo operativní zvětšování penisů. Ve světě občas existují. Sám bych se takové operace dost obával, nikoli kvůli bolesti, ale spíše komplikacím s erekcí a dalšími funkcemi. Myslím, že ani v gay komunitě není velikost penisu tim nejdůležitějším. Navíc vnímání velikosti je častěji ovlivněno nižší sebedůvěrou a psychickou nejistotou než skutečnými rozměry.

MUDr. Ivo Procházka

V zahraničí se provádějí velice drahé operace, kdy je penis vytahován z těla, ale u tohoto zákroku není záruka, že penis bude plně funkční.
Na trhu existuje zařízení PENISPLUS+, které spočívá v tom, že speciální popruh vyvíjí na penis rovnoměrný mechanický tah a díky tomuto permanentnímu cvičení se penis vytahuje z těla. Je však třeba čtenáře upozornit na fakt, že nepřiměřené vytahování penisu vede k poškození kavernózních těles a ztrátě možnosti erekce. Z muže se stává muž s velkým M, ale bohužel zároveň i impotent.
Mnoho výzkumů prováděných sexuology však jasně ukázalo: neexistuje žádná souvislost mezi velikostí penisu, vlastním pohlavním uspokojením a intenzitou prožívání sexuálního vzrušení. Strach z malých rozměrů penisu většinou není tělesným problémem, který by se přímo projevoval v nedostatečném uspokojení. Dalo by se říci, že právě malá velikost penisu je pro partnera preferující pasivní styk velké plus, neb sliznice a svaly svěrače nejsou tak namáhány, nedochází k potrhání sliznice při jejím vysokém napnutí a prožitek je mnohem větší. Též bolestivost při déle trvající souloži je méně pravděpodobná. Orální sex s malým údem nabízí větší množství možností v laskání než úd, který zaplní ústa tak, že není možné skoro ani dýchat. Navíc penis menších rozměrů je snadněji prokrvován a jeho erekce je pevnější a vydrží i mnohem déle než u rozměrů takřka animálních, kde často ani nelze, aby penis dosáhl tuhosti dostatečné pro anální či jinou penetraci. U takových jedinců je možné jen dráždění rukou a k orgasmu dochází v poloviční erekci. Jediný handicap může gay pociťovat dává-li a vyžaduje-li jeho partner nadnormativní vizuální vzrušení. Myšleno tak, že takového jedince vzrušuje právě animální velikost partnerova pyje, ne zřídkakdy doplněná masochistickou představou, že je tímto velkým pyjem análně terorizován.

Více o problematice malého penisu v rubrice intimnosti – Na velikosti (ne)záleží?

Alca – Poradna 004

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde