www.004.cz >Homosexualita a víra > Google odhaluje národní choutky

Autor: -hav->, Téma: Homosexualita a víra, Vydáno dne: 27. 10. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Služba Google Trends nabízí zajímavý pohled na hormonální stav některých národů. Jedná se o statistický nástroj poskytující poměrně zajímavá data, která dáme-li si do dalších souvislostí prozradí mnohé o tom, že odpíraného největší krajíc.

Služba Google Trends nabízí zajímavý pohled na hormonální stav některých národů.

Díky Google Trends se lze dozvědět, jak často byl ten či onen výraz vyhledáván, ale také ve kterých zemích. Jak ukazuje obrázek, při zadání zábavného slůvka „sex“ obdržíte neméně zábavné výsledky. Nejčastěji je toto slovo vyhledáváno v muslimských zemích jako je Pákistán a Bangladéš a dalších, kde hraje náboženství zásadní roli (Srí Lanka, Etiopie, Indie). Z evropských zemí je na internetu „sex“ nejčastěji vyhledáván v katolickém Polsku a pravoslavném Řecku. Slovo „gay“ je nejoblíbenější v katolickém Mexiku, z Evropy pak v Itálii (stav k 27.10.2012).

Lidská přirozenost si nedá poroučet a i když se ji snažíme potlačit, ona si své cestičky vždy najde. Odhodlanými bojovníky se svou přirozeností byli staří křesťanští otcové, kteří odcházeli na poušť, aby se zde oddávali velmi tvrdé askezi. Jak se jim askeze dařila? Leccos o tom vypovídají upřímná slova svatého Jeronýma o svém boji s chtíčem: „Byl jsem více mrtvý než živý, má hořící touha však kypěla dál.“ Jak vidět, lidské instinkty fungují jako bumerang. Čí dále se je pokusíme od sebe odhodit, s tím větší silou nás nakonec zasáhnou.

Zdroje: www.google.cz/trends
Petrák, M.: Skrytá autorita: Iracionalita a dav v člověku (Dybbuk, 2011), kapitola Slouží erotika víře?