www.004.cz >Aktuality ze zahraničí > Zúčastněte se největší internetové studie o chování gayů

Autor: Alca <>, Téma: Aktuality ze zahraničí, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Od pátku 4.6. startuje největší dosud největší internetová studie na světě o sexuálním chování mužů, kteří mají sex s muži. Nezáleží na tom, jakým způsobem se respondent sebeidentifikujete - jestli jako gay, bisexuál či heterosexuál. Průzkumu se mohou zúčastnit všichni, koho eroticky přitahují muži a dosáhl věku, který mu umožňuje mít legálně pohlavní styk s jiným mužem.

V pátek 4.6. započala dosud největší internetová studie na světě o sexuálním chování mužů, kteří mají sex s muži. Studie nese název EMIS.
Nezáleží na tom, jakým způsobem se respondent sebeidentifikujete - jestli jako gay, bisexuál či heterosexuál. Průzkumu se mohou zúčastnit všichni, koho eroticky přitahují muži a dosáhl věku, který mu umožňuje mít legálně pohlavní styk s jiným mužem. Pochopitelně jsou vítáni nejen HIV negativní, ale i HIV pozitivní respondenti. Každý dotazovaný je žádán, aby vyplnil dotazník pouze jednou. Kromě informací na internetu se budou čtenáři moci setkat v gay barech a podnicích s plakáty a pohlednicemi.


Řešitelem výzkumu je Ústav Roberta Kocha v Berlíně a sami gayové se na přípravě a zpracování projektu podílejí rozhodující měrou, což platí i pro Českou Republiku. Výsledky průzkumu samozřejmě budou mít čtenáři serveru 004.cz k dispozici po zpracování studie. Průzkum je zcela anonymní, data budou shromažďována jednotně za celou Evropu. Data budou získávána ve třech letních měsících roku 2010 v 31 evropských zemích a dotazníky jsou dostupné v 25 jazycích. Mezi nabízenými jazyky není slovenština, ale vítáni jsou i respondentni ze Slovenska, kterým předpokládáme nebude čeština dělat problém. Poslední obdobná studie proběhla v České republice před sedmi lety, tentokráte je projekt koordinovaný na celoevropskou úroveň a umožní porovnat data z jednotlivých evropských zemí.

Pokud jste se rozhodli zúčastnit, stačí kliknout na následující link:

EMIS - průzkum

 

Děkujeme za účast.

Redakce 004.cz