www.004.cz >Období coming-outu > Jsem lesbička?

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 13. 12. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 18 let a mám kamarádku, se kterou jsme spolu skoro denně a tak nějak nevím co si myslet. Pokaždé, když ji vidím, rozbuší se mi srdce a šimrá mě v žaludku.

Je mi 18 let a mám kamarádku, se kterou jsme spolu skoro denně a tak nějak nevím co si myslet. Pokaždé, když ji vidím, rozbuší se mi srdce a šimrá mě v žaludku. Je mezi námi věkový rozdíl 9 let a jednou mi i řekla, že by nebyl problém se vyspat s holkou. Nejdřív jsem to nechtěla slyšet, protože má 2 letého syna, který je jak můj synovec. Poslední dobou jí to doma přestalo fungovat a začala se hroutit, nicméně náš vztah se tím ještě upevnil. Teď se mi o ní zdají erotické sny, v nichž mi sahá na přirození a já ji vždy odstrčím. Je to pouze sen, ale bojím se reality, mám svého přítele a pochybuji, jestli nejsem lesbička.

Veronika


Milá Veroniko,

nenapsala jste příliš mnoho, z čeho by se dala jednoznačně poznat vaše sexuální orientace. Nicméně i z toho, co jste napsala, vše nasvědčuje tomu, že byste skutečně mohla být lesbicky orientovaná. Erotické sny a fantazie mají poměrně velkou váhu v tom, abychom rozpoznali naši sexuální orientaci. Doporučil bych vám projekt Mohu být gay, který ač není zcela orientovaný na lesbičky, přináší celou řadu otázek, které by měly být zodpovězeny, abyste našla sebe samu. Adresa je http://sebepoznani.004.cz. K tomu, abychom se dobrali nějakého závěru by bylo důležité porovnat a zhodnotit vaše dosavadní zkušenosti ze vztahu s muži, prožívání sexuality a erotiky a celou řadu dalších věcí a indikátorů. Pokud se budete cítit bezradná, doporučoval bych vám vyhledat odborníka - v tomto případě sexuologa. Pokud cítíte k vaší kamarádce důvěru a cítíte, že by vám mohla být nápomocná, zkuste se zmínit o svých obavách. Mohla by vám pomoci s procesem sebepoznání, ať bude závěr jakýkoliv. Pravděpodobnost, že vás zavrhne a ukončí přátelství s vámi je poměrně malá. Obavy z takového zklamání vnímáme velmi silně, nicméně liberální člověk velice snadno dokáže přijmout takové sdělení a mohla by vám také velice pomoci.

Hodně štěstí

Poradna 004