www.004.cz >Pohlavně přenosné choroby > STI tajemství zbavené

Autor: -cod->, Téma: Pohlavně přenosné choroby, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Občanské sdružení CODE 004 o.s., provozovatel 004.CZ, vydalo nový preventivní materiál STI tajemství zbavené. Tato publikace na 44 stranách popisuje klinické příznaky většiny známých infekcí a onemocnění přenášených pohlavním stykem.

Občanské sdružení CODE 004 o.s., provozovatel webzinu 004.CZ, vydává nový preventivní materiál STI tajemství zbavené. Jedná se o publikaci, popisující na svých 44 stranách klinické příznaky většiny známých infekcí a onemocnění přenášených pohlavním stykem.

Materiál již ve svém úvodu uvádí, že hlavním smyslem bylo ukázat všem mladým lidem konkrétní rizika, která jsou spojena s volným pohlavním životem, zvláště pokud své partnery často střídají. Hlavním nosným pilířem celé publikace jsou barevné fotografie typických příznaků a projevů nákazy. Což může vzbuzovat pocit, že autoři mohli použít poněkud méně odhalující fotografie, ale právě obrázek v plném rozvoji onemocnění ukazuje rizika v plném rozsahu a upozorní, že případné osobní setkání s pohlavní chorobou nebude o nic příjemnější.

Detailní popis je věnován těmto infekcím:

Publikace v nákladu pěti tisíc výtisků je již čtvrtým materiálem CODE 004, který doplňuje leporelo Zvol si své riziko HIV-AIDS, projekt prevence Hepatitid A, B a C a coming-outovou brožuru S pravdou ven.

STI tajemství zbavené bude zdarma distribuováno přes testovací centra protilátek HIV, venerologické ordinace, streetwalkery a na akcích pro gay komunitu, která patří mezi hlavní cílové skupiny projektu. Obsah brožury je možné shlédnout na adrese http://zdravi.004.cz nebo si napsat na adresu o zaslání výtisku poštou.

Projekt byl podpořen Národním programem prevence HIV AIDS a projektem RWE Companius.