www.004.cz >Cestování > Queer dovolená?

Autor: Pepa <>, Téma: Cestování, Zdroj: www.dbna.de, Vydáno dne: 12. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Potřebujeme opravdu rezorty pro homosexuály? Na Grand Canaria, Ibizu nebo Mykonos: branži cestovního ruchu trvalo delší dobu, než objevil gaye a lesby jako cílovou skupinu.

Potřebujeme opravdu rezorty pro homosexuály?

Na Grand Canaria, Ibizu nebo Mykonos: branži cestovního ruchu trvalo delší dobu, než objevil gaye a lesby jako cílovou skupinu. Německý touroperátor TUI chtěl zjistit, zda homosexuální turisté opravdu kladou větší důraz na kvalitu služeb a zda vycestovávají častěji než jejich heterosexuální bližní. Výsledkem je, že v roce 2006 podniklo 94 % gayů a lesbiček nějakou dovolenou, z toho 22 % dokonce čtyřikrát v roce. Protože homosexuálové nejsou při výběru svých cest závislí na dětech, dorovnávají významně vytížení vedlejších sezón.

Není proto divu, že se cestovní kanceláře stále častěji obrací na tuto cílovou skupinu se stále zajímavějšími nabídkami. Již je běžné, že některé hotely nesou označení „gay-friendly“, čímž dávají najevo, že homosexuálové jsou u nich srdečně vítáni. Někde již existují samostatně koncipované katalogy a okružní jízdy.

Ale: Potřebujeme opravdu vysoce specializované zájezdy zaměřené na homosexuální menšinu? Kladete osobně důraz na to, abyste na dovolené bydleli v zařízení se speciálními nabídkami pro gaye a lesbičky?