www.004.cz >Code004 > S pravdou ven a prevence hepatitid reedice

Autor: bodyia <>, Téma: Code004, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Vhledem k velkému zájmu a rozebrání stávajích zásob jsme realizovali dotisk materiálů S pravdou ven/Můžeme porozumět a preventivní letáck Hepatitidy A a B.

Občanské sdružení CODE 004 o.s., provozovatel serveru www.004.cz, připravilo reedici publikace určené mladých gayům a lesbám a jejich rodičům.

Cílem materiálu je pomoc s procesem přijímání odlišené citové orientace a to především na rovině sdělování této informace svým nejbližším, vlastním rodičům.

Publikace je rozdělena na dvě části. První část nesoucí název S pravdou ven je určena mladým gayům a lesbám, kterým se snaží pomoci s překonáním obav z okamžiku, kdy svým rodičům řeknou o své orientaci. Poradí jim a připraví je na nejčastějšími reakce a otázky rodičů, na které budou muset reagovat. Druhá část publikace Můžeme porozumět je určena pro rodiče samotné. Pocity zmatenosti, odmítání se tak nově jeví jen jako přechodným stádiem před úplným přijetím a akceptováním nového stavu.

Další reedice se týká materálu prevence hepatitid. Základem plakátu "Hepatitida A a B" je fotografie známého fotografa Jana Šimurdy, alias JANSIho. Abychom však zvýšili preventivní účinek tohoto přitažlivého snímku, plakát je na druhé straně potištěn užitečnými informacemi o tomto infekčním onemocnění a způsoby jak se účinně chránit.

Obou materiálů je dostatek, máte-li zájem, pište na adresu redakce a poštou vám budou poslány. K dispozici rovněž budou při akcích Code004 a dalších organizací.