www.004.cz >Období coming-outu > Jak a s kým žít?

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 16. 01. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 18 let. Sexuálně mě přitahují muži, ale problém je v tom že si nedokážu představit že bych s nějakým žil, necítím se jako homosexuál, protože chci chodit s dívkou, kterou můžu milovat, ale ta mě sexuálně nevzrušuje, nevím jak na intimní život.

Dobrý den,

obracím se na vás a doufám že my pomůžete vyřešit můj problém.

Je mi 18 let. Sexuálně mě přitahují muži, ale problém je v tom že si nedokážu představit že bych s nějakým žil, necítím se jako homosexuál, protože chci chodit s dívkou, kterou můžu milovat, ale ta mě sexuálně nevzrušuje, nevím jak na intimní život.

Předem děkuji za odpověď

David


Milý Davide,

Z tvého dopisu jsem poznal, že jsi na samém začátku vlastního sebepoznání. Cítíš, že je něco jinak, ale odmítáš cokoliv, co by bylo jiné od toho, co sis vysnil, do čeho tě tlačí okolí a společnost a její očekávání a zažité stereotypní hodnoty.

Pro většinu mladých kluků, kteří se cítí být přitahování stejným pohlavím je nepochopitelné, jak pojmout životní uspořádání a cíle a hodnoty. Je to těžké, ale někdo to zvládne hravě sám, někdo potřebuje odbornou pomoc. Je to těžké také proto, že chybí patřičný vzor. 

On pojem homosexuál zní strašně, obzvláště tomu, kdo o této skupině slyší mluvit spolužáky jen jako o teplouších a buznách. Být homosexuál, nebo gay neznamená být zas až tak jiný. Vztah a soužití 2 kluků a 2 žen není až tak jiný od partnerského vztahu a soužití kohokoliv jiného. Řeší se každodenní problémy obyvatele téhle země, nákupy, placení složenek a jiné dospělácké záležitosti. Jenom holt, když se večer zhasne lampička, tak se pod tou peřinou dějí jiné věci, ale to nemusí nikoho cizího zajímat.

Podívej se na stránky http://comingout.004.cz , které si přečti kapitolu po kapitole a dozvíš se více, stejně jako Mohu být gay? http://sebepoznani.004.cz

A co dál?

Každý má touhu někoho si najít, s někým být. Je asi marné očekávat, že se tvá sexualita radikálně změní. Sexuální orientace je vrozená a neměnná. Věřím, že existuje kluk, co prožívá to samé, co ty. Mohl by to být někdo, s kým můžeš sdílet své pocity, kamarádit a třeba i něco víc. Asi se musíš vyrovnat s tím, že nebudeš ve škole s klukama řešit, jakou babu jsi dostal do postele, ale tvůj soukromý život bude o něco méně veřejně diskutovaný pokud sám nebudeš chtít. O tom, jak se seznámit píšeme na stránkách http://balirna.004.cz , nebo můžeš zkusit třeba www.iboys.cz.

Přeji hodně štěstí,

Petr, poradna 004