www.004.cz >Partnerská poradna > Manželka si našla ženu

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 03. 08. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

O tom, že manželka je na holky jsem věděl už před manželstvím. Prožili jsme spolu spoustu pěkného včetně sexu, který ji jak říká uspokojoval, mně samozřejmě taky. Za tu dobu měla několik holek, stejně jako já, což nám dávalo to, co nám v našem vztahu chybělo. Před pár měsíci ale potkala asi tu pravou a je do ní šíleně zamilovaná.

Dobrý den,

je nám 34let a máme 4-letou dceru, která je pro nás vším. O tom, že manželka je na holky jsem věděl dlouho, už před manželstvím stejně jako ona. Prožili jsme spolu spoustu pěkného včetně sexu, který ji jak říká uspokojoval, mně samozřejmě taky. Za tu dobu měla několik holek, stejně jako já, což nám dávalo to co nám v našem vztahu chybělo. Před pár měsíci, ale potkala asi tu pravou a je do ní šíleně zamilovaná. Říká, že poznala co dosud ne atd. Nevím co mám dělat, budovali jsme spolu dlouhá léta domov, vychováváme dceru a teď za pár měsíců je vše pryč. Říká, že mne má stále ráda a chce se mnou vychovávat dceru, ale důvěra je pryč, nevím co můžu čekat za měsíc za půl roku za rok. Může mít vztah typu oba milujeme dceru, ale jinak si žijem po svém šanci?

Jarda


Dobrý den, děkuji za důvěru, se kterou jste se obrátil na naši poradnu. Naše společnost byla mnoho let velmi netolerantí ke gay a lesbické minoritě a obzvláště starší lidé v malých obcích stále patři k lidem s velmi silným homofobním myšlením. Někteří gayové a lesby si tak myslí, že by je většinová společnost v jejich homosexuální roli nepřijala, či sami nebyli schopni změnit zažitý hodnotový žebříček a vzdát se manželství a rodičovství. Jsou samozřejmě i tací, kteří svou sexualitu plně nerozpoznají či nejsou schopni se ztotožnit s minoritní sexuální rolí - svou sexualitu zcela popírají. Pak mluvíme o tzv. egodystonní homosexualitě. Velmi mnoho takto orientovaných lidí se pokouší o heterosexuální vztah a adaptaci na opačné pohlaví.

Musím příznat, že neznám trvale bisexuálně se chovajícího člověka. Ocitl jste v nezaviděníhodné situaci, kdy žijete s někým, ke komu cítíte jednostranně partnerské pouto, a kdo se nyní ukazuje v jiném světle než tomu bylo na začátku vztahu. Měl byste zvážit všechna rizika a dopady pokračování takového vztahu a jeho vývoj.

Je nutné přijmout fakt, že sexuální orientace je trvalá neměnná celoživotní preference jednoho či onoho pohlaví a pokud je vaše manželka lesbicky orientovaná, tak nelze naivně doufat, že se začne zamilovávat do mužů a vše se v dobré obrátí.

Je mou povinností vás objektivně informovat, že vztah s homosexuálním partnerem končí téměř vždy, ať dříve či později, rozpadem. Vždy se snažíme gaye a lesby varovat, aby nezakládali rodinu. Možná někdo může mít zkušenost jinou, ale je nutné ji vnímat jako výjimku, na kterou bych se nespoléhal. Manželka, na které jste možná citově závislý, vás drží v šachu. V podstatě je na ní, jestli se rozhodne z vašeho domova odejít, či zůstat. Musím říci, že stejně jako ona, máte i vy právo najít si partnerku, která bude váš cit opětovat. Sedět doma a čekat, až se žena vrátí od své přítelkyně by vám hluboce ubližovalo.

Měl byste se i vy rozhodnout o podmínkách dalšího soužití. Manželka našla někoho, do koho se zamilovala a je na Vás, abyste vyjádřil svůj postoj k takové situaci a uspořádání domácnosti. Možností je několik, ale měli byste pamatovat vždy na to, že dítě je velmi empatické k citvému vztahu svých rodičů a nemělo by být svědkem víceméně bezcitného vztahu s pochybnou funkčností.

Je velice pravděpodobné, že si časem najdete partnerku, která vaši lásku bude zcela a upřímně opětovat a založíte novou rodinu. Přeji Vám hodně štěstí a pokud budete chtít doporučit vhodného odborníka ve vašem okolí, napiště.

S pozdravem

Petr, Poradna 004