www.004.cz >Intimní poradna > Nedaří se mi s partnerem dosáhnout vyvrcholení

Autor: -inp->, Téma: Intimní poradna, Vydáno dne: 04. 04. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 18, se sexem jsem začal asi tak před tři čtvrtě rokem a měl jsem ho zatím jen 4x. Vůbec nejde o četnost, ale o to, že jsem se ještě s žádným klukem neudělal. Když masturbuji sám, není to problém. K sexu s klukama nemám vůbec žádný odpor, spíš naopak.

Dobrý den,

jsem gay, je mi 18 a mám takový problém. Se sexem jsem začal asi tak před tři čtvrtě rokem a měl jsem ho zatím jen 4x. Vůbec nejde o četnost, ale o to, že jsem se ještě s žádným klukem neudělal. Když masturbuji sám, není to problém. S tím, že jsem gay jsem se smířil a neměnil bych. K sexu s klukama nemám vůbec žádný odpor, spíš naopak. A i když se neudělám, pěkně si ho užiju. Ale pomalu začínám mít obavy. Jestli se to co nejdříve "nespraví", myslím, že se pak sexu budu z tohoto důvodu "bát" a tak...

Na Vašem webu jsem četl odpověď na velmi podobný dotaz, ale řekl bych, že období coming-outu mám již úspěšně za sebou, rodiče to o mě vědí a naštěstí to vzali v pohodě. Obavy, zda předvedu to co partner očekává, zatím nemám, ale pokud to bude pokračovat, tak určitě budou. A o tom, že by byla špatná volba místa a času také pochybuji...nikdy nehrozilo, že by se mohl někdo nečekaně objevit atd. Co tedy s tím?

Jakub 


Milý Kubo,

děkujeme za důvěru, se kterou jste se na nás obrátil. Důvodů, proč nedosáhneš orgasmu, může být celá řada a již nyní je zcela jisté, že bude nejspíše psychického původu, protože o samotě problém nemáš. Půjde pravděpodobně o nějakou formu stresu a vyrovnání poměru koncentrace a relaxace.

Jistě by bylo vhodné najít si stabilního partnera a k sexu přistoupit až po nějaké době chození, kdy se vztah vyvine. V mileneckém pojetí by mohlo k orgasmu dojít mnohem lépe než v případě, že se bude jednat o vztah na jednu noc s někým, ke komu nic necítím a skoro nic o něm nevím.

V případě, že i pak problém přetrvá, pomůže sexuolog.

Petr Poradna 004