www.004.cz >Partnerská poradna > Chodíme spolu, ale říká, že mě nemiluje.

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 11. 04. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Nedávno jsem prožil nebo stále ještě prožívám můj první milostný vztah s klukem. Jenže on mi asi po měsíci řekl, ze mě nemiluje, ale přitom se náš vztah prakticky nezměnil - pořád jsme spolu, spíme spolu, jen mi neříká, že mě miluje. Co myslíte, má takový vztah smysl? Neměl bych s ním raději zůstat kamarád, vynechat sex a čekat, co ukáže čas?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na jednu zapeklitou situaci. Nedávno jsem prožil nebo stále ještě prožívám můj první milostný vztah s klukem. Jenže on mi asi po měsíci řekl, ze mě nemiluje, ale přitom se náš vztah prakticky nezměnil - pořád jsme spolu, spíme spolu, jen mi neříká, že mě miluje. Ale já ho miluji stále a takové nezávazné chození mě u části ubijí, ale na druhou stranu je mi s ním strašně dobře. Zvláště když vím, že on pro mě udělá první poslední a neuvěřitelně mi pomáhá. Co myslíte, má takový vztah smysl? Neměl bych s ním raději zůstat kamarád, vynechat sex a čekat, co ukáže čas?

Předem moc děkuji, opravdu nevím, kam jinam bych se obrátil.

Václav


Milý Vašku,

každý dává prvnímu vztahu mnoho nadějí a to je dobře. Pokud je ti s ním dobře a jemu s tebou taky, tak nevidím důvod, proč byste se měli rozcházet. Ono to Hollywoodské ‚I love you‘ nemusí znít každému tak romanticky a vztah by něm rozhodně stát neměl.

Je otázkou osobního vkusu a hodnot, zda-li lépe chodit s klukem, se kterým si rozumím, máme spolu sex a je mi s ním dobře, nebo prožívat vztah, kde se oba dva romanticky zamilují, ale protože si nerozumí a druhý je úplně jiný a nepřizpůsobivý, tak spolu nevydrží 15 minut bez hádky hovořit.

Romantická láska vyprchá, ale partnerský respekt a umění komunikace je mnohem hodnotnější pro život a osobně bych jej za prvních pár měsíců prchavé romantiky neměnil.

Petr Poradna 004