www.004.cz >Období coming-outu > Můj přítel je možná gay. Dokáže milovat ženu?

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 28. 02. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Můj přítel (19) se kterým chodím už rok, je asi nejspíš homosexuál, ale nechce si to přiznat. On sám o gayích mluví v negativním a vulgárním směru. Říká že mě miluje a že chce mít se mnou do budoucna rodinu. Dokáže gay milovat ženu? Nebo je bisexuál?

Dobrý den,

mám problém a doufám že mi pomůžete ho vyřešit. Můj přítel (19) se kterým chodím už rok, je asi nejspíš homosexuál, ale nechce si to přiznat, jelikož jeho rodina zavrhuje homosexualitu. On sám o gayích mluví v negativním a vulgárním směru. Našla jsem ale už 2 seznamky kde hledá muže, ale na druhou stranu měl seznamky kde hledal ženy. Když jsem se ho na to zeptala, jednou mi řekl, že je to překlik a po druhé že to byla legrace. Pak jsem u něj našla odkaz na gay stránku. To řekl že to byl omyl. Říká že mě miluje a že chce mít se mnou do budoucna rodinu.

Dokáže gay milovat ženu? Nebo je bisexuál? Já už si fakt nevím rady. Miluji ho jako nikoho a představa ztratit ho je pro mě noční můra. Prosím vás poraďte mi jsem zoufalá... Děkuji mockrát....

Jana 


Milá Jano,

děkujeme za důvěru, se kterou jste se na nás obrátila. Indicie, které jsi nalezla, bych v žádném případě nebral na lehkou váhu. Mohou signalizovat, že tvůj přítel se nachází v období hledání sebe samého a snaží se rozhodnout a přijmout svou skutečnou sexuální orientaci. Mnoho homosexuálních chlapců zkouší nejprve vytvořit vztah s dívkou a až nenajdou to, co hledali, pokouší se o vztah s chlapcem.

Gay nedokáže milovat ženu v erotickém slova smyslu. Dokáže tě mít hodně rád, můžeš být gayovi hodně blízká, ale taková ta erotická zamilovanost s neustálou touhou se dotýkat toho druhého takřka či úplně chybí. Je možné, že se velice brání odmítnutí rodinou či přáteli, pokud by se zjistilo, že je opravdu homosexuální. Také nesmím opomenout, že erotická přitažlivost mužem nemusí u tvého přítele převažovat a pak by se dalo hovořit, že buď zkouší experimentovat, nebo není naprosto heterosexuálně vyhraněný.

V případě přetrvávající nejistoty bys přítele mohla přemluvit k návštěvě sexuologa.

Petr, Poradna 004