www.004.cz >Aktuality ze zahraničí > San Francisco je prý asi velkoměstem s nejvíce homosexuály

Autor: techno.cz>, Téma: Aktuality ze zahraničí, Vydáno dne: 24. 02. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

San Francisco je mezi významnými světovými velkoměsty tím, které má patrně největší populaci homosexuálních mužů. Více než čtvrtina z nich je HIV pozitivní.

San Francisco 8. dubna (ČTK) - San Francisco je mezi významnými světovými velkoměsty tím, které má patrně největší populaci homosexuálních mužů. Více než čtvrtina z nich je HIV pozitivní. S odvoláním na představitele města o tom informovala agentura Reuters.

"Přes celkový pokles populace v San Franciscu v posledních pěti letech se domníváme, že zde byl nepochybný nárůst mezi homosexuálními muži," uvedl William McFarland z odboru veřejného zdraví tamní radnice. Z dostupných dat se zdá, že jde o město s největší mírou populace homosexuálů na světě, dodal.

McFarland s kolegy právě dokončili první výzkum v San Franciscu, který se týkal gayů a HIV. Statistici zjistili, že mezi přibližně 764.000 obyvateli města žije odhadem přes 63.500 homosexuálních mužů starších 15 let. Každý pátý muž ve městě je tak gay a mezi nimi každý čtvrtý je infikován virem HIV, který způsobuje nemoc AIDS.