www.004.cz >Partnerská poradna > Je můj kamarád gay?

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 03. 05. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Už několik let mám tzv. "vztah" s mým nejlepším kamarádem. Trávíme spolu všechen volný čas. Je možné, že to bere jen jako hru, nebo že se to snaží skrývat? Když se zeptám přímo jak On na tom je vždycky dostanu vyhýbavou odpověď. Je taky gay?

Dobrý den,

 už několik let mám tzv. "vztah" s mým nejlepším kamarádem. Před několika lety jsem se mu svěřil, že jsem gay a čekal jsem spíš zápornou reakci než tu, která mě dost překvapila. Vůbec ho to nerozhodilo, spíš si myslím, že ho to ještě potěšilo. Za celou dobu, co se známe jsme neměli spolu sex, až na občasné dráždění. Oběma nám to zatím vyhovuje, ale já jsem stále v nejistotě jestli i on je gay nebo ne. V některých věcech se chová nebo má názor jako gay, ale v některých zase úplný opak. Připadá mi to, že mu dělá moc dobře mě držet v nejistotě. Trávíme spolu všechen volný čas. Je možné, že to bere jen jako hru, nebo že se to snaží skrývat? Když se zeptám přímo jak On na tom je vždycky dostanu vyhýbavou odpověď. Znám ho až moc dobře, ale v téhle věci skoro vůbec ne. Vím, že kdyby doma řekl, že je na kluky, tak máme oba nehoráznej problém.
Tak bych se chtěl zeptat, co si o tom myslíte Vy. Je taky gay?
Ještě dodám, že nám je kolem 25 a známe se už 8let.

Děkuji za Váš názor, Adam


Ahoj Adame,

děkuji za zprávu a důvěru, se kterou ses na nás obrátil. Z tvého dopisu jsem pochopil, že máš velmi hezký přátelský vztah se svým dlouholetým kamarádem, kterému jsi přiznal kartu, ale on pravděpodobně nemá ani dívku a všechen volný čas trávíte spolu. Tvoje i kamarádovo rodinné prostředí by homosexualitu neakceptovalo, a tak je tvá orientace zřejmě velmi dobře utajená před okolím.
Co jsem přesně z dopisu nepochopil jsou tvá očekávání a to, jestli k němu něco cítíš, či ne. Pakliže je pro tebe důležité, abys znal jeho sexuální orientaci, odhadoval bych, že bys zřejmě chtěl něco víc, než je jen přátelství. A jestli chceš víc, tak by sis za tím měl jít. Jestli cítíš, že je tam šance, že je gay, pak začni. U tebe je to jasné, a tak je možné, že třeba čeká na tebe a první krok z tvé strany.
Prostě si ho třeba ve vhodné chvíli chytni kolem pasu, obejmi ho, nic neříkej a dej mu pusu . Když odmítne, tak máš jasno. Když ne, tak taky. Myslím, že kdyby mu vadilo, že jsi gay, tak byste příteli nebyli. Jestli jste skutečnými přáteli, tak to jedna pusa nepokazí. Je možné, že se svou orientací doposud nesmířil, stejně jako je možné, že je to heterosexuál a bude navždy jen dobrým kamarádem.
Hodně štěstí

Petr, Poradna 004