www.004.cz >Životní kolize a zneužívání > Šikanovali mne jako buzeranta

Autor: -zkp->, Téma: Životní kolize a zneužívání, Vydáno dne: 15. 05. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Na základní škole a už i dřív jsem byl psychicky šikanovaný. Byl jsem jiný než ostatní, bavil jsem se víc s holkama, hrával jsem si s panenkami. Pak to vyústilo v šikanu, i přesto, že už jsem takový nebyl, sice uzavřený. Mysleli si o mně, že jsem gay a byl jsem pro ně buzerant. Teď už mi je 19 a ještě je to ve mně...

Dobrý den,

nevím, jestli to sem patří, ale poslední dobou mě zajímá, jaký pohled má odborník na následující a kam se to dá zařadit.

Je mi 19 let, ještě jsem s žádnou holkou nechodil, protože "až tak daleko“ to nedošlo. Měl jsem již několikrát rande. Naposledy to vypadalo tak, že už něco bude, a že spolu začneme chodit, ale bohužel. Je to hodně složité, nebudu to více rozvádět. Byla to vlastně první holka s kterou jsem se líbal, hladil a překvapivě při tom dosáhl v její přítomnosti erekce. :-) Nikdy jsem to předtím nezažil. Bylo to fajn a nedokážu si představit, že bych měl být jinak orientovaný.

Na 2. stupni a už i dřív jsem byl šikanovaný - psychicky. Byl jsem jiný než ostatní, bavil jsem se víc s holkama. Na 1. stupni jsem se dokonce hrával i s panankami, hrál si na holku v mimoškolním čase, čemuž se teď můžu smát. Mám 2 starší sestry, v té době jsem měl kolem sebe spoustu kamarádek a kluci mě moc nebrali. Na 2. stupni to vyústilo v šikanu, i přesto, že už jsem takový nebyl, sice uzavřený.
 Mysleli si o mně, že jsem gay a byl jsem pro ně buzerant. Teď už mi je 19 a ještě je to ve mně. Zajímám se o svou sexuální orientaci, o mé chování. Musím říct, že po tolika článcích, co jsem si přečetl a po vlastním uvědomování si sebe samého jsem nepřišel na to, že bych byl jinak orientovaný než heterosexuálně. Holky mě přitahují, akorát jsem stydlivý a dělá mi problém se seznamovat. Byl bych rád, kdybych už konečně nebyl panic. Můžu říct, že kamarádů moc nemám, i když se to poslední dobou začíná měnit. Uvnitř se ale bojím, že mě mohou vidět tak, jak mě viděli ti, co mě šikanovali. Jsem normální kluk se zájmem o holky. Myslím si, že je normální, když kluk o klukovi řekne, že je pěkný. Je to podle mě to samé, když to řekne holka o holce. Není tam žádný sexuální podtext! Nikdy jsem to ale veřejně neprohlásil. U kluků se to bere ale jinak.

Jako klukovi bez holky mi není cizí onanie. Je to přirozená součást mého života. Otázku "málo klučičích kamarádů" jsem řešil přes chat. Mám kamarády, se kterými se o tom otevřeně bavím. Zajímalo by mě, jak se stavíte k tomu, když se spolu dva kamarádi ručně uspokojí, i nazvájem, ale nic víc, při klasickém pornu? Považuje se to za něco nenormálního? Je to bisexuální chování?

Jsem rád, že jsem si poslední dobou svojí heterosexuální orientací jistý, ale nedá mi to se nezeptat, i když ke společné onanii s kamarádem ještě nedošlo a ani nevím, jestli bych to dokázal. Pro mě jsou rozhodně přednější holky. :-) Šikana mi změnila život a hodně mi do něj zasáhla.

Doufám, že to bylo srozumitelné a snad mi odpovíte.

 

Ivan


Ahoj Ivane,

Moc ti děkuji za důvěru, se kterou ses na nás obrátil a svěřuješ i svoje zážitky a pocity.
 Řekl bych, že právě vstupuješ do lepšího období svého života, než si zažil na základní škole. Je dobře, že si postupně buduješ přátelství i vstupuješ do prvních vážnějších milostných vztahů. Díky internetu máš i jako nesmělejší člověk přeci jen dobrou možnost se seznamovat - udělat prvních několik kroků přes email je jednodušší, než na veřejnosti.
Nemyslím si, že by se na tebe měli noví přátelé koukat jako spolužáci na základce - lépe řečeno: uvidí podobného kluka, ale reagovat na něj budou jinak. Proto si myslím, že tě teď čeká veselejší doba, kdy zase nabudeš trochu víc sebedůvěry. Není důležité, jestli budeš mít kolem sebe víc kamarádů nebo kamarádek. Podstatné je, jestli jsou vztahy kvalitní, a to se mi z tvého emailu zdá, že jsou.
 Co se tvého zájmu o vlastní sexuální orientaci týče, je třeba si uvědomit, že někdo působí na své okolí drsněji, někdo spíše křehce a jemně. Existují i velice feminní heterosexuálové, o kterých si někdo může myslet, že jsou to gayové. Zřejmě budeš jemnější typ, čehož zneužili jedinci, kteří si potřebovali zvýšit sebevědomí a někomu ublížit. Šikana zanechává v člověku jizvu a i po letech bych Ti doporučil navštívit psychologa a vnitřní trauma doléčit, aby tě tolik netrápilo. Slyší-li člověk o sobě, že vypadá jako gay, začne o sobě zákonitě pochybovat a zkoumat se. Při vlastním procesu sebepoznání by ses měl zaměřit především na své erotické fantazie, na sny a používané podněty při masturbaci. Člověk si obvykle vybírá to, co je mu nejbližší. Pokud jsou ve tvých fantaziích dívky, neměl bys více pochybovat. Více na http://sebepoznani.004.cz.
 Mladí pubertální chlapci spolu často masturbují. Říkáme tomu mutuelní onanie. Je zcela přirozená a nezávislá na sexuální orientaci a dokonce nemá žádný významný pozdější vliv na sexualitu, i když pozitivní sexuální zážitek s mužem může mnoho mladých mužů zmást. Pokud necítíš potřebu masturbovat s kamarádem u porna, nikdo by tě k tomu neměl nutit. Je to čistě dobrovolná náhražková aktivita.

Hodně štěstí.

Poradna 004