www.004.cz >Akce/reportáže > Homosexualita v Asii

Autor: bodyia <>, Téma: Akce/reportáže, Vydáno dne: 00. 00. 0000
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Mnoho lidí utíká ze sychravé zimy a hektického konce roku do prostředí, kde tyto zvyky nejsou a kde vládne příjemnější klima. Pojeďme tedy třeba do východní Asie.

Mnoho lidí utíká ze sychravé zimy a hektického konce roku do prostředí, kde tyto zvyky nejsou a kde vládne příjemnější klima. Pojeďme tedy třeba do východní Asie. Domorodé obyvatelsko bývá velmi vstřícné, našinec občas cítí přitažlivost, ale mnohdy netuší, co si ještě může dovolit, jak odlišné jsou zvyky navštívené země.

Například na Srí Lance dokáže mnoho kluků vykouzlit naprosto odzbrojující úsměv a koketovat. Přitom mužská homosexualita je zde trestná pod pohrůžkou až 12 let vězení podle paragrafu 383 tamního trestního zákona. Tento sice není příliš aplikován, ale stačí k tomu, aby homosexualita byla na veřejnosti označována za něco zvrhlého a zvráceného a gayové byli díky své orientaci často zneužíváni. Zajímavé je, že lesbické lásky se toto netýká, v zákoně není vůbec zmíněna.

Naproti tomu turisticky komerčnější Thajsko je podle mnohých sexuální ráj, nízká životní úroveň venkova vede mnoho mladých lidí k prostituci ve větších městech. Žádné zákony navíc nebrání a věková hranice 18, resp. 15 let nemá velkou váhu. Potřeba si je ale hlavně dát na dodržování bezpečného sexu, více než 50% prodávajících se chlapců a dívek je HIV pozitivní.

Jak je to v dalších asijských státech můžete vidět v následující tabulce:

Stát Homosexualita legální Věková hranice
Bangladéš NE  
Barma NE  
 Filipíny ano 18
 Hong Kong ano 21
Indie NE, ale je běžná  
 Indonésie ano 18
 Japonsko ano 12
Kambodža není známo  
 Jižní Korea ano 18
Severní Korea zákon neřeší  
Čína zákon neřeší  
Malajsie NE, ale je běžná  
Nepál není známo, ale běžná  
Pákistán NE  
Singapur NE, ale je běžná  
Srí Lanka NE, ale je běžná  
 Tajwan ano 18
 Thajsko ano 15, 18 s prostitutem
 Vietnam ano není známo