www.004.cz >Období coming-outu > Už si nevím rady, jak dál

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 17. 07. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Hledám u Vás radu, která zajisté není obvyklá a na první pohled to bude vypadat asi jako legrace, která to pro mě rozhodně není. Protože jsem prožil neobvyklé dětství a nikdy jsem neměl příležitost si nalézt nějaké přátele a kohokoliv s kým bych mohl trávit svůj volný čas, stal se ze mne pesimistický, postupně samotářský člověk.

Hledám u Vás radu, která zajisté není obvyklá a na první pohled to bude vypadat asi jako legrace, která to pro mě rozhodně není. Protože jsem prožil neobvyklé dětství a nikdy jsem neměl příležitost si nalézt nějaké přátele a kohokoliv s kým bych mohl trávit svůj volný čas, stal se ze mne pesimistický, postupně samotářský člověk. Když jsem přišel na svoji, pro mě a mé příbuzné nepřípustnou, sexuální orientaci začal mě život trápit ještě mnohem více. Je mi teprve 20 let a už si myslím že je pozdě cokoliv řešit. Snažím se i seznámit s nějakými lidmi na internetu, ale po prohození dvou vět už se mnou nikdo nechce nic mít. Seznamka by učinila totéž a mít s někým sex jen tak bez ničeho také není dobré, ani bezpečné. Neumím být totiž před lidmi neupřímný a lhát také ne. Vidím, že už se nezměním protože se nedonutím, a vždy se jen utvrzuji v tom, že cokoliv si s někým začínat je naprosto k ničemu. Vím totiž o tom, že jakékoliv seznamování a chuť s někým být pramení právě ze sexuálního pudu. Hledám proto nějaké odborníky, kteří by mi třeba touto cestou pomohli vyřešit tuto neobvyklost. Myslím že by pro mě bylo vhodné najít nějaký preparát, který by mě zbavil, hormonálně, sexuálního pudu alespoň na dobu 10 let, nebo na vždy. Je mi to i líto, ale přece jen než mi bylo 15 a vše to začalo, jsem přemýšlel o tom být sám. Když totiž nebudu mít myšlenky o tom, že bych chtěl s někým být a vědět, že na to nemám, mohu se více soustředit na studium, možná mě to zbaví i pesimismu, psychické deformace. Jsem s tím takto plně smířen a nikdo cizí mě k tomu nenutí!!! Vy si určitě budete říkat, co je to za nesmysl, ale já už to tak nechci. Nebaví mě ničit někomu život a náladu svou existencí, začínám být i zlý na lidi kolem sebe a občas se i přestávám ovládat. Často mě i při takovýchto myšlenkách rozbolí hlava. Jestli se najde nějaká rada, koho s tímto navštívit, bylo by to dobré. Psychiatři nad tím jen kroutí hlavou. Jestli s tím pobavím půl národa, je mi to stejně jedno, jsem s tím jen pro smích. Pomoc bych ovšem uvítal. Mám se bezvýznamně seznamovat, nebo se toho nechat zbavit.

Tomáš


Ahoj Tomáši, právě jsem si přečetl tvůj příspěvek. Ač píšeš o životním pesimismu, nacházím v tvém dopise chuť situaci řešit, chuť změnit budoucnost. Nechci tvůj problém jakkoliv zlehčovat, ale jsi schopen dobře své myšlenky formulovat, což lidem v krizi lze velmi špatně, máš touhu po změně a víš, jak by taková změna měla vypadat. To cítím jako velký vklad pro budoucí vývoj. Sexuální pud je přirozenou součástí každého živého organizmu a chtít se ho zbavit je pomalu stejné jako chtít se zbavit toho, co dělá život příjemným a krásným. Je ti teprve 20 let a tvá sexualita nemusí být vůbec zralá. Chtít se zbavit něčeho, co se v budoucnosti promění ve sladké červené plody je nepromyšlené. Pokud nemáš partnera, doporučuji sexuální napětí uvolnit ve svých fantaziích při masturbaci. Ta není ničím škodlivým a je zcela přirozené, pokud ve svém věku budeš denně onanovat.

Být gay neznamená být něčím méněcenným a záleží na každém jedinci, jaké životní hodnoty zvolí a bude ctít. Nesouhlasíš-li s chováním některých vrstevníků či gayů, nemůžeš takové chování generalizovat a myslet si, že jsou takoví všichni, a že se to samé očekává od tebe. Máš právo být jiný a to i ve smyslu být nepodobný od většiny. Tato jinakost je tvá individuální a opět neznamená, že jsi pro ostatní nepřitažlivý a partnersky neslučitelný.

Nerozumím tomu, že po dvou větách s tebou nikdo nic mít. Co napíšeš, že ukončí rozhovor? Kdybys napsal, že si se mnou chceš virtuálně psát o morbidních věcech, odepíši, že tomuhle neholduji, ale chceš-li se seznámit, nevím nerozumím. Při seznamování na sebe neprozrazujeme v prvních větách své problémy, své intimnosti. Snažíme se být zprvu průměrní v obecných otázkách a upozorníme na nějakou pozitivní přednost. Kdo by chtěl chodit s oživlou depresí, nebo perverzníkem, co od první chvíle mluví jen o sexu. Sex ke vztahu patří, ale není tím, co dva lidi dokáže spojit až do konce života. K seznamování patří romantika, oťukávání, poznávání druhého. Ptej se druhého, vzbuď zájem o druhého, nepopisuj své problémy, ale své přednosti, zájmy. Uspět znamená umět se prodat. Věřím, že se ti to podaří. Napíšeš-li mi odkud jsi, mohu poradit vhodného terapeuta v okolí.