www.004.cz >Partnerská poradna > Nekompatibilita s gay komunitou

Autor: -pap->, Téma: Partnerská poradna, Vydáno dne: 21. 06. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 20 let a mám jeden hodně velký problém. Je těžké to nějak vysvětlit. Většina gay kulturní společnosti kolem různých klubů, i na internetu se chová podle podobného modelu, poslouchá podobnou hudbu a má podobné názory. Jak mám najít partnera, když mam anarchistické názory a oslovuje mne spíše Punk a HardCore. Už mi pár kluků řeklo, co jsem to za gaye...

Je mi 20 let a mám jeden hodně velký problém. Je těžké to nějak vysvětlit. Většina gay kulturní společnosti kolem různých klubů, i na internetu se chová podle podobného modelu, poslouchá podobnou hudbu a má podobné názory. Mým problémem je, že nemam rád diskotéky a ani pop kulturu, ale již dlouho mě oslovuje Punk, Hip-Hop a HardCore. Už mi pár kluků řeklo, "co jsem to za gaye". Navíc k tomu všemu mam anarchistické názory. Subkultura těchto lidí je i tak malá. Jak mám teda najít partnera? Vždyť s někým, jehož hlavní zálibou je disko, popkultura a "Kenvelo" móda si nemohu dost dobře rozumět. Dával jsem už i inzerát, ale mám dojem, že se tomu jen každý smál, "co jsem to za buzíka". Podle mě sexuální orientace neurčuje model chování (např.zženštilost), záliby a ani světonázor. Bytí ale určuje i vědomí. Na koncertech jsem párkrát viděl 2 mladé punkery - gaye a bylo mi z toho akorát smutno. Myslím si, že mnoho mých vztahů krachlo i z tohoto důvodu mé odlišnosti. Poraďte mi prosím, nevím kudy dál.

Petr


Milý Petře, děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíš. Být odlišný v rámci malé skupiny přináší omezení ve výběru a hledání partnera. Myslím, že možnosti, jak najít partnera jsou ti jasné a zkusil jsi jich využít, ale je ti 20 let, což předpokládám znamená, že neúspěchu nebylo ještě tolik. Sám jsi napsal, že jsi možnosti inzerátu jen využil. To není ještě důvod považovat tento způsob za neefektivní. Myslím, že by bylo přínosné, aby sis více věřil a nehodnotil své zájmy a nekonformitu v myšlení a oblékání za handicap, ale jako alternativu. Jak jsi přišel na to, že se ti ostatní smějí? Pokud nemáš důkaz, bylo by dobré si o svých obavách promluvit s odborníkem a takové pocity v sobě dále nerozvíjet.

Dál bych se na tvém místě zkoušel seznámit pomocí inzerátu, třeba i s fotografií a v tomto úsilí nepolevoval. Podíváš-li se po Internetu, nalezneš několik skupin, které pořádají zájmové akce - výlet, víkend. Tam bys mohl poznat lidi, kteří nejsou jako většina a pokusit se hledat partnera pomocí skupinového výběru. Odborně zpracovaný proces seznámení nalezneš na adrese http://balirna.004.cz.

 Velkým omylem je domnívat se, že klíčem k úspěchu je partner, který je mi vším co možná nejpodobnější. Právě odlišnost dává do vztahu určitý respekt vůči tomu druhému. Nezáleží stejně tolik na vzdělání, výšce, jestli je starší nebo mladší a ani na tom co rád jí. Důležitá je na příklad sociální inteligence a to, zda-li druhý nemá vlastnosti, které by vztah zahubily – narkoman, alkoholik, chorobný žárlivec atd. Přeji hodně štěstí.