www.004.cz >Životní kolize a zneužívání > Láska jako lék

Autor: -zkp->, Téma: Životní kolize a zneužívání, Vydáno dne: 02. 07. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Tak abych se představil, je mi dvacet let, měl sem nějaké psychické problémy a tak teď jsem se rozhodnul začít znovu. Mám novou školu - začínám od prváku, předtím jsem taky chodil na střední, ale od druháku to začalo být špatné a z premianta jsem se dostal k nutnosti opakovat ročník. Je to složitý, vždy jsem měl problém se stresem ve škole, pak úmrtí v rodině, pak doplňující zkoušky. Skončilo to pokusem o sebevraždu.

Tak abych se představil, je mi dvacet let, měl sem nějaké psychické problémy a tak teď jsem se rozhodnul začít znovu. Mám novou školu - začínám od prváku, předtím jsem taky chodil na střední, ale od druháku to začalo být špatné a z premianta jsem se dostal k nutnosti opakovat ročník. Je to složitý, vždy jsem měl problém se stresem ve škole, pak úmrtí v rodině, pak doplňující zkoušky. Skončilo to pokusem o sebevraždu. Jsou to víc jak dva roky a díky skvělé odborné péči se mám fajn, ale něco mi chybělo. Poprvé jsem se s někým sešel, je skvělej, hezkej, rozumíme si, ale on asi čeká míň od toho vztahu než já. Taky má za sebou několik pokusů o sebevraždu a já mám pocit, že k němu po první schůzce hodně cítím - je to těžký, ale nevím co dál čekat. A pro mě, s podobnýma problémama, by byl asi lepší někdo vyrovnanej a možná stejně tak i pro něj, i když se teď cejtím silnější.
Musím přiznat, že si připadám méněcenej, protože je o hodně hezčí než já. Mám takový strach a vím, že bylo nejlepší se třeba dohodnout na tom, že budem jen kámoši, ale bojím se že už jsem se zamiloval.

Boris


 

Ahoj Borisi,
děkuji za dopis a důvěru, se kterou se na nás obracíš. Z tvého dopisu jsem poznal, že jsi to neměl lehké, ale nyní jsi mnohem silnější a současná situace je poměrně stabilizovaná. Na druhou stranu ji stále vnímáš jako poměrně křehkou a nerad bys udělal něco, co by tě bolelo, nebo čeho bys později litoval.
Nenapsal jsi, jak dlouho se znáte, ani jak daleko jste ve vašem vztahu postoupili. Jedno je však důležité, neměli byste nikam spěchat a nechejte si oba dostatek času na vzájemné poznávání. Zamilovanosti se nebraň, a je-li ti s ním dobře, tak spolu můžete trávit přiměřeně času a nechat váš vztah vyvíjet se. Určitě Vás to oba povzbudí a blízký vztah rychle překryje šrámy z minulosti. To, že má podobnou minulost není na škodu. Může se stát určitým poutem a vztah utužit. A když se to nepovede, tak můžete být kamarádi, nebo taky ne. Neboj se, že bys nikoho jiného nenašel. Kolem je spousta hezkých a milých kluků, kteří také někoho hledají.


Hodně štěstí.