www.004.cz >Já a rodiče > S pravdou ven - brožura

Autor: -jar->, Téma: Já a rodiče, Vydáno dne: 14. 11. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Možná, podobně jako mnozí jiní, stojíte před jedním ze závažných rozhodnutí v životě, zda být konečně sami sebou, zda naplno prožívat a těšit se ze své lásky bez obav z reakcí okolí a především těch nejbližších, vlastních rodičů, na kterých každému tak hodně záleží. Občanské sdružení CODE 004 Vám nabízí možnost objednat si brožuru, která Vám i vašim rodičům pomůže s procesem coming outu ve vaší rodině.

Občanské sdružení CODE 004 o.s., provozovatel serveru www.004.cz, představuje novou publikaci určenou mladých gayům a lesbám a jejich rodičům.
Cílem publikace je pomoc s procesem přijímání odlišené citové orientace a to především na rovině sdělování této informace svým nejbližším, vlastním rodičům.

obálkaKaždý gay a lesba, kteří si již uvědomily svou odlišnou sexualitu, se rozhodují o tom, zda být konečně sami sebou i před svým okolím a těšit se ze své lásky bez obav z negativních reakcí. Připravují se na to, že vyjdou s pravdou ven. Strach z odmítnutí těmi, které máme tolik rádi je obvykle obrovský a mnoho mladých lidí neví, jak se svým rodičům svěřit tak, aby jim neublížili, a neztratili jejich lásku.

Publikace je rozdělena na dvě části. První část nesoucí název  S pravdou ven je určena mladým gayům a lesbám, kterým se snaží pomoci s překonáním obav z okamžiku, kdy svým rodičům řeknou o své orientaci. Poradí jim a připraví je na nejčastějšími reakce a otázky rodičů, na které budou muset reagovat. Druhá část publikace Můžeme porozumět je určena pro rodiče samotné. Pocity zmatenosti, odmítání se tak nově jeví jen jako přechodným stádiem před úplným přijetím a akceptováním nového stavu.

Publikace vyšla v prosinci 2004 v prvním nákladu 500 ks výtisků. Bude zdarma k vyzvednutí na  vybraných místech a je možné si ji objednat poštou od CODE 004 o.s.,, ev. i s tričkem a dalšími materiály za zvýhodněných podmínek.