www.004.cz >Otázky homosexuality > Líbí se mi kolega, ale asi je gay...

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 23. 03. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Líbí se mi jeden kolega, ale má takové chování, že si myslím jestli náhodou není homosexuál, například tím, jak mluví a také že o sebe hodně pečuje, jde to nějak poznat třeba podle nějakých příznaků, nebo jak bych to mohla zjistit?

Líbí se mi jeden kolega, ale má takové chování, že si myslím jestli náhodou není homosexuál, například tím, jak mluví a také že o sebe hodně pečuje, jde to nějak poznat třeba podle nějakých příznaků, nebo jak bych to mohla zjistit?
Děkuji

Leona


Milá Leono,

no myslím, že pokud jste si všimla výše uvedeného je velmi pravděpodobné, že předpokládám kolega gay bude. Příznaky, na které se ptáte jsou právě ty, kterých jste si sama všimla. Homosexualita není nemoc, člověk se se svou orientací rodí a je přirozenou menšinovou biologickou alternativou, tudíž o příznacích se vlastně ani mluvit nedá.

Gayové o sebe dobře pečují, voní se, hezky oblékají, jsou společenští a zaměstnání volí takové, kde jsou v úzkém kontaktu s lidmi. Existují specifické gay profese současnosti, kde je penetrace gayů zvýšená. Kadeřník, módní návrhář, prodavač konfekce, práce v médiích a pod.
Pozor ale: V současnosti stoupá pod tlakem módních trendů tendence mužů k sebepéči. Nabádají k tomu masivní reklamní kampaně časopisů Quo, Men´s health apod. Nicméně rozlište sebepéči a to, čemu říkáme vykroucenost – zženštilost (častý znak gayů).

Současná společenská situace se velmi změnila od dob před 1989. Homofobie je na ústupu a tolerance vůči gayům stoupá. Myslím, že byste kolegu mile překvapila, kdybyste pronesla větu, že těm homosexuálům tak fandíte, aby registrované partnerství už konečně prošlo v tom hrozném parlamentu apod. Ukážete-li, že jste liberální- gay friendly, můžete očekávat, že se vám kolega sám svěří a vytvoříte příjemný kamarádský vztah. Hodně mu to pomůže, když bude vědět o někom, před kým se nebude muset bát přetvařovat a kdyby se něco stalo, tak i svěřit a ulevit duši obklopené nepochopením. Myslím, že nic nezkazíte, oslovíte-li ho první. Mám bohaté zkušenosti od lidí, které kolegové oslovili: Máš holku nebo kluka. Předvedete-li, že jste čestná a charakterní, že to nebude vědět celá ulice či firma, stoupnete v jeho očích.

Alca – Poradna 004