www.004.cz >Otázky homosexuality > Vdané lesbičky

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 05. 10. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jsem holka a jsem na holky. Moje první láska v 18 letech byla holka. Ale pak jsem se vdala a mám dceru. Před rokem se mi stalo, že jsem se zamilovala do holky. Je to láska - ta, co přichází jen jednou nebo dvakrát za život. Jsme zamilované vzájemně a je to hodně silné. Problém je v tom, že jsme obě vdané.

Jsem holka a jsem na holky. Moje první láska v 18 letech byla holka. Ale pak jsem se vdala a mám dceru. Před rokem se mi stalo, že jsem se zamilovala do holky. Je to láska - ta, co přichází jen jednou nebo dvakrát za život. Jsme zamilované vzájemně a je to hodně silné. Problém je v tom, že jsme obě vdané. Můj manžel je ještě celkem tolerantní, ale její ne. Takže celý rok chodí ode mne domů (třeba o půlnoci) a neví, co doma bude, že bude zase poslouchat řeči o tom, že je lesba... Chtěla bych s ní žít a bydlet, ale svět je zlej, a tak by se mohlo stát, že bychom u soudu mohly přijít o svoje holky. Ona má taky holku, stejně starou jako já. Tak jdeme vedle sebe klikatou cestičkou plnou lásky, ale taky plnou nepochopení. Moc ji miluju a ona mě taky a ti naši chlapi to nemůžou pochopit. Ten můj přišel před rokem o sex, ale pořád je ještě ochotný se mnou žít. Ten její o sex nepřišel, což mne velmi zraňuje. Vadí mi, že má přítelkyně spí s námi oběma. Máte nějaký názor?

Pavla


Ahoj Pavlo,

Osudy ženatých gayů a vdaných lesbiček jsou často smutné a končí i dramatickým rozvodem.

Vážnou příčinou selhání manželství homosexuálních lidí bývá nevěra homosexuálního partnera. Ta nastupuje nezřídka již v době, kdy manželství sice ještě sexuálně funguje, ale tento heterosexuální život je pro homosexuálního partnera pochopitelně prožitkové chudý a poskytuje mu malé uspokojení. Začne tedy vyhledávat osoby stejného, preferovaného pohlaví, s nimiž prožívá plnou bohatost erotiky.

Dramaticky končívá manželství homosexuálních osob, když se homosexuální partner po několika letech manželství, v němž už vyrůstají děti, náhle zamiluje do člověka stejného pohlaví. Stává se to často lidem, kteří o své homosexualitě před manželstvím nevěděli a vše pochopili, až když učinili nahodilou pozdní homosexuální zkušenost. Může se to stát i homosexuálům, kteří sice měli před manželstvím homosexuální styky, ale nepoznali mezi nahodilými partnery nikoho, kdo by stál za hlubší vztah. Takového člověka pak mohou potkat v době, kdy již žijí v manželství a mají děti. Tento pozdně zamilovaný homosexuál, ať již muž, nebo žena, často ztrácí schopnost racionálně řídit své jednání a manželství bezhlavě rozbíjí bez ohledu na manželského partnera i na zájmy dětí.

Při rozvahách o manželství homosexuálních lidí je stále třeba mít na paměti zájem jejich možných dětí, které jsou do takového rizikového manželství přivedeny, aniž o tom samy mohou rozhodnout. Jestliže takové manželství selže a rozpadne se, měli by oba rodiče dbát především na jejich zájmy. Zostouzení, snižování homosexuálního rodiče pro jeho homosexualitu před dítětem, které něco takového nemůže ještě plně pochopit, dítě jen hrubě poškozuje. K takovému zneužití dítěte pro své vlastní zájmy by se neměl nikdy žádný z rodičů propůjčit. Informovat dítě o své homosexualitě může jen sám homosexuální rodič, a to nejlépe až v době, kdy syn nebo dcera jsou již dospělí. Problematické je informovat děti do 12 let. Po 15. roce věku vážně zvažte, že své dítě budete informovat o stavu věci.

Nenapsala jsi, jak stará je dcera. Velmi by nám to pomohlo v odhadu následujícího postupu.

Již nyní je zcela jasné, že tvé manželství je takřka dysfunkční. Je ti jasné, že jeho hodnota je nulová. Cit k manželovi je takřka nulový, neudržujete intimní kontakt a jediný důvod, proč jste se nerozvedli, je strach o dceru. Při rozvodovém řízení bude posuzováno, kdo z dvojice je lépe schopen zajistit správnou výchovu dcery, finanční možnosti obou partnerů a také, jak se s manželem dohodnete na rozdělení majetku. Pokud dostatečně vyděláváš, manžel ti dobrovolně nechá byt a vzdá se výchovy vaší dcery, záleží pak sice na soudci, ale ten asi bude respektovat dohodu, kterou jste učinili coby manželé. Pokud by ses rozhodla, že ihned po rozvodu budeš bydlet se svou přítelkyní, doporučuji využít zákonem definovaného vztahu osoby blízké. Rozhodně doporučuji obrátit se na právníka a všechny možnosti s ním prodiskutovat. Známé jsou případy, kdy soud rozhodl o svěření dítěte do výchovy lesbické matce, která uvedla, že se o syna či dceru bude starat se svou přítelkyní ve společné domácnosti.

Současný stav, v němž žije tvá vdaná přítelkyně, je dlouhodobě neudržitelný a nevěřím, že bude dlouhodobě schopna vzdorovat nepříjemným hádkám a výčitkám. Pokud jí pohlavní styk s manželem není příjemný, nikdo ji nemůže nutit.

Hodně štěstí