www.004.cz >Otázky homosexuality > Může za to chybějící otec?

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 16. 08. 2022
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je možné, že můj velice vřelý vztah ke kluků je dán tím, že celý život žiju jen s matkou ? Že podléhám mateřské výchově a prostě mi doma chybí mužská ruka ?

Ahoj. Je mi právě 17 let a s klukama již mám své zkušenosti. Jenže, jako mnoho mladých kluků, nevím jaká je moje sexuální orientace. Jo, líbí se mi kluci a baví mě je poznávat, ale na druhou stranu se mi líbí i holky, jen jim to neumím dát najevo a nedokážu poznat, jestli se jim líbím já. Chtěl bych to zkusit s holkama, ale jak na to? S klukem mě třeba sex neláká. Leda tak mazlení. U holky mě láká všechno. S holkou bych dělal cokoliv, s klukem ne. Jak mám navázat vztahy s holkama? Jak poznám na čem vlastně sem? Je možné, že můj velice vřelý vztah ke kluků je dán tím, že celý život žiju jen s matkou ? Že podléhám mateřské výchově a prostě mi doma chybí mužská ruka ? Předem dík za odpověď.

Lukáš


Ahoj Lukáši,

Pokud máš problém s holkama a jak na to, nemusíš se podle mne stydět zkusit bavit s některým z tvých kamarádů na toto téma. Rádi Ti určitě řeknou své typy a zkušenosti. Pokud máš podezření, že jsi gay. Zkus navšívit comingout.004.cz a projekty homosexualita.004.cz, kde se dozvíš spoustu informací.

Vztah k matce je často zmiňován jako příčina homosexuality, ale to jestli jsi či nejsi gay není dáno výchovou ani rodinným prostředím s chybějícím otcem. Homosexualita je vrozená a není možné ji ovlivňovat výchovou. Ta ovlivní pouze věk, kdy si vše přiznáš a jak se s tím vyrovnáš.

Vzhledem k tvém u věku je zcela přirozené, že nevíš na čem jsi. To, jeslti jsi či nejsi gay ti neřekneme, to chce čas. Vše je skryto v procesu sebepoznávání, který netrvá týden, ale třeba roky a vynechat jej nemůžeš. Pokud budeš mít pořád pochybnosti doporučuji kontaktovat sexuologa, který ti pomůže s procesem hledání sebe samého. Zkus se soustředit na to, o čem sníš, po čem toužíš, do koho se zamilováváš, kým jsi přitahován. Odpovědi na tyto otázky Ti pomohou s procesem sebepoznání.