www.004.cz >Otázky homosexuality > Můj manžel je homosexuál

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 05. 12. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Můj manžel je asi homosexuál. Stále to však zapírá a nechce to přiznat. Jsme spolu deset let, z čehož poslední 4 roky jsme spolu již nespali. Jednou domů přinesl filcky, navštěvuje různé gay stránky a chaty na Internetu. Na mobil mu přicházejí různé vulgární SMS od mužů. Našla jsem doma už 2 gay časopisy. Tolik prvních několik vět z dopisu od naší čtenářky. Máte podobou zkušenost? Máte rodinu a jste gay? Budeme rádi, když se podělíte s vaším příběhem.

Můj manžel je asi homosexuál. Stále to však zapírá a nechce to přiznat. Jsme spolu deset let, z čehož poslední 4 roky jsme spolu již nespali. Jednou domů přinesl filcky, navštěvuje různé gay stránky a chaty na Internetu. Na mobil mu přicházejí různé vulgární SMS od mužů. Našla jsem doma už 2 gay časopisy. Vím alespoň o dvou přátelích, se kterými určitě něco měl a přesto se nechce přiznat. Manželství je v krizi, já jsem z toho na nervy, on také. Potřebujeme někoho, kdo má zkušenost s takovýmto problémem. Byla jsem za jednou psycholožkou, která když jsem to ze sebe všechno dostala, zůstala na mne koukat jako výr. Myslím, že když se poradím s psychologem - gayem, jednoznačně doporučí, že je třeba se rozvést a manžel by si měl jít svou cestou - pro jeho dobro. Všechno ale není tak jednoduché. My dva si jinak dobře rozumíme, celá rodina nás dává jako vzor šťastného manželství. Velmi si nás jako rodinu chrání - máme dva syny (11 a 8 let), stará se o nás, děti ho milují. I já ho mám ráda, vážím si ho, je s ním sranda . Mimo toho, že je asi homosexuál , by byl ideální muž:-). A teď co? Kdybych s dětmi odešla na Slovensko, odkud pocházím, trpěl by strašně. Nikdy neměl otce, na naší rodině byl fixovaný. Děti chodí do české školy, mám je poslat do slovenské školy? Navíc, já se domů nemám moc chuť vrátit, ale tak na dva roky bych to asi potřebovala. Mám skvělé rodiče, podrželi by mne a pomohli mi. Tu v Čechách mám hlavně přátele z jeho strany, doma plno svých známých. Anebo se dá žít také tak, že potlačím pro dobro jeho a dětí sebe samu a budu fungovat jen jako servis? Ale je mi jen 37 let a chci, aby mě měl ještě někdy někdo rád. No prostě, strašně se to píše, ještě blbjejš žije. Obě dvě řešení jsou stejně těžké. Jak to funguje u někoho jiného? Určitě nejsme jediný případ, kopa lidí to už má za sebou, tohle šílené rozhodování.

Martina


Vážená Martino

velmi děkuji za váš dotaz. Dovolte mi, abych se k tomu vyjádřil. Velmi mne mrzí, že jste se dostala do role oběti nerozvážného muže, který v době, kdy si vás bral nemusel o své orientaci příliš vědět. Od vzniku serveru 004.cz se snažíme gaye a případně i jejich snoubenky odradit od svatby a plození dětí, protože víme, jak nezodpovědný a často i sobecký čin to je a také jak to v současnosti v drtivé většině případů končí.

Vaše manželská krize se nevyřeší rozpravou a tím že se manžel polepší – nebude dále pokračovat v kontaktech s gayi. Pokud jsou údaje, které jste napsala pravdivé a již delší dobu nemáte intimní styk, není důvod se nedomnívat, že manžel je gay.

Pokud má on i vy zájem o udržení vašeho manželství a pohodového chodu společné domácnosti, je to možné v určitých mezích realizovat, ale bude třeba dodržovat pravidla fair play a zcela změnit některé věci. Jako první by se měl přiznat k tomu, co cítí k mužům a toto téma otevřít. Sníží se tím napětí, které váš vztah v současnosti destruuje. Váš muž by po té měl zvážit a případně vystoupit se svou orientací z ilegality i před dětmi. Jak je možné sdělit pravdu svým dětem píšeme na http://doma.004.cz/t-progayotce. Promluvte si o jeho a vašich sexuálních potřebách a jak byste si přáli je realizovat. Předpokládejme, že každý s jiným partnerem. Manželství se tak stane svazkem spíše přátelským a účelovým. Rozhodně nečekejte, že se zlepší váš sexuální život. Osobně bych přestal jakýkoliv intimní styk vyžadovat i očekávat. Opět to sníží napětí. Je třeba se připravit na manželství bez sexu. V první řadě je to zřejmě vyloučené ze strany manžela a také je to ze zdravotního hlediska pro vás bezpečnější. Pro ženu je velmi rizikové mít styk s mužem, který má nechráněný kontakt s muži. Jistým způsobem stabilizující by bylo, kdyby přestal s promiskuitním chováním a měl dlouhodobě jednoho partnera, kterého by vám příp. i dětem mohl představit. Nebojte se myslet na své potřeby a hledejte si přítele, který by vám dal ztracený pocit, že vás má někdo upřímně rád. Život dál ukáže. Vřele vám doporučuji pokračovat s návštěvami psycholožky a sdílet s ní vaše pocity a životní otázky. Nečekejte, že za vás učiní rozhodnutí. Bohužel neznám případ, kde by žil gay v manželství tímto stylem a které by vydrželo.


Tento příspěvek nabízíme k diskuzi. Budeme velmi rádi, pokud se vyjádříte.