www.004.cz >Otázky homosexuality > Mohu být lesbička?

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 18. 07. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi skoro třicet, mám za sebou neúspěšné manželství. Mám za sebou pár krátkých vztahů s muži, ale jsou mezi nimi čím dál delší intervaly a poslední dobou mám pocit, že moje hledání partnera nemá s muži moc společného. Několik let mám přítelkyni, se kterou jsem si velice blízká a mám ji hrozně ráda. Ale nejde o intimní vztah. Nedávno si našla přítele a já se přistihla, že žárlím - úplně příšerně a že se bojím, že o ni přijdu...

Omlouvám se klukům, že se cpu na jejich stránku, ale moc s internetem neumím, nejsem připojená dlouho a našla jsem jen tyhle stránky. Je mi skoro třicet, mám za sebou neúspěšné manželství .Mám za sebou pár krátkých vztahů s muži, ale jsou mezi nimi čím dál delší intervaly a poslední dobou mám pocit, že moje hledání partnera nemá s muži moc společného. Několik let mám přítelkyni, se kterou jsem si velice blízká a mám ji hrozně ráda. Ale nejde o intimní vztah. Nedávno si našla přítele a já se přistihla, že žárlím - úplně příšerně a že se bojím, že o ni přijdu. Zaskočilo mě to. Svěřila jsem se s tím kamarádovi a on řekl, že mu to připadá, jako bychom měly lesbický vztah a ne kamarádský. Napadlo mě to už dřív, ale vždycky jsem tu myšlenku zaplašila tím, že jsem přece měla vztahy s muži, včetně sexu, tehdy jsem byla přesvědčená, že je miluju. Ale mám k nim problematický vztah - mám z toho v hlavě zmatek - říkám si, že to může být způsobeno mými špatnými zkušenostmi s nimi. Hrozně mě oslovil film, ve kterém měla hrdinka lesbický vztah a já se sní dost identifikovala, jako bych ji chápala, i když si nemyslím, že bych kdy byla zamilovaná do ženy. Ale spoustu věcí v mém životě by to vysvětlovalo. Prosím, poraďte, jak mám zjistit pravdu, nemám si o tom s kým popovídat. Dík.

Beruška


Ahoj Beruško,

Tyhle stránky nejsou jen pro kluky. Jsou pro všechny, co se o této problematice chtějí něco dozvědět, nebo mají problém, se kterým si neví rady a do ordinace psychologa, či lékaře se jim nechce.

Je všeobecně známo, že homosexuální ženy si svou orientaci nemusí vůbec uvědomovat. Výchovou v nich může být velmi silně zakořeněná sociosexuální role ženy a touha po dětech, což způsobí, že svou skutečnou sexualitu může objevit až v manželství, nebo ji doživotně potlačí. Mladí lidé, gayové i lesbičky jsou sexuálně mnohem vzrušivější než starší lidé, což může způsobovat, že dosahují sexuálního vzrušení a ukojení i u nepreferovaného partnera. Tato schopnost časem mizí a vše může vykrystalizovat mnohem zřetelněji. U žen je situace komplikovanější tím, že k uskutečnění pohlavního styku není potřeba aktivity a koneckonců ani vzrušení, protože pochva je alespoň trochu vlhká stále. U homosexuálního muže by se v přítomnosti nahé ženy nedostavila erekce, takže by bylo evidentní, že není něco v pořádku. Proto je ženská homosexualita mnohem snáze zamaskovatelná v manželství než homosexualita mužská.

Ona žárlivost na vztah tvé kamarádky je prvním signálem, že ti není lhostejná, že ji máš určitým způsobem ráda(netroufám si říci miluješ, ale i to je možné) a může to být i signálem, že jsi lesbička. K tomu, aby bylo možné s určitostí říci jaká je tvá sexuální orientace by bylo pravděpodobně třeba hlubšího rozboru předešlých vztahů a tvého sexuálního cítění. Pokud si sama nevíš rady, doporučujeme navštívit nějakého sexuologa, se kterým se můžeš otevřeně pobavit o svých pocitech.

Ona zkušenost s televizní postavou také leccos naznačuje, především tvůj vztah k ženám a i lesbičkám. Přidáme-li k tomu tvé neúspěchy s muži, troufáme si tvrdit, že na tom může i něco být. Samozřejmě Ti nechci nutit, že jsi lesbička, ale z tvého dopisu si nejsem jist, zda-li se jednalo opravdu jen o dotaz, nebo jsi si jen své zjištění potřebovala na monitoru tvého počítače zformulovat, aby bylo jasnější a zřetelnější. Zajímavé by bylo prozkoumat, na co se soustředíš, když chodíš po ulici. Hodnotíš-li ženy, nebo muže, kde třebas i nevědomky hledáš zaujetí a lásku na první pohled. Dále se třeba zkus zamyslet jaký je tvůj vztah k lesbickým erotickým scénám v televizi, i když vizuální vzrušivost je především mužská záležitost i toto by mohlo být zoubkem klíče k lepšímu sebepoznání. Hodně štěstí...

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde