www.004.cz >Otázky homosexuality > Jsem napůl žena

Autor: -oth->, Téma: Otázky homosexuality, Vydáno dne: 07. 04. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 22let a nikdy jsem s nikým nechodila, jediná moje sexuální zkušenost byla v pubertě s dívkou. Moc příjemné. Jenže já v představách žiju tím, že jsem muž, a nebo si ve zmatku pocitů vytvářím konstrukce, že jsem kombinací obojího, půl duše žena a půl muž. Líbí se mi muži. Jenže já si pro ně nepřeji být ženou.

Dobrý den,
o co jde: možná se dozvím, že mám jen bujnou fantazii a nemám z toho dělat problém. Dobře. Ale zkusím to. Jsem žena, tedy fyzicky. Je mi 22let a nikdy jsem s nikým nechodila, jediná moje sexuální zkušenost byla v pubertě s dívkou. Moc příjemné. Jenže já v představách žiju tím, že jsem muž, a nebo si ve zmatku pocitů vytvářím konstrukce, že jsem kombinací obojího, půl duše žena a půl muž. Líbí se mi muži. Jenže já si pro ně nepřeji být ženou. Chtěla bych být muž a milovat muže, jenže chci, aby věděl, jak to se mnou je. To je důvod, proč nemám přítele. Asi se chovám jako úplný pitomec, protože nabídek mám spoustu. Vždycky je kolem někdo, kdo o mě usiluje. A třeba se mi líbí a já neudělám nic. Co mám proboha dělat?? Takže se pošetile snažím dělat všechno ostatní - studuji, tančím, starám se o své přátele, o zvířata, píšu web, čtu a sním o něčem, co se označuje jako SLASH. Prostě dva muži spolu, bez toho, aby jejich původní charaktery byly homosexuální.
Prosím poraďte mi, co jsem? Mám jen bujnou fantazii? Tak proč se nechovám jako všichni okolo? Pro své přátele jsem oblíbený tvor a nikdy nejsem sama .. a přece ano a je to hořký a chce se mi brečet. Nikdo to neví, nikomu jsem to neřekla. Jak se řeší taková věc? Neměli by jste pro mě návod prosím? Nebo alespoň nějaké vysvětlení.

Ivana


Ahoj Ivano,

pocity zmatenosti, které nám přináší naše nejasná sexualita je někdy třeba řešit s odborníkem, který takovým pocitům rozumí a pomůže vám najít sebe sama. Jsem rád, že jste našla odvahu a svěřila se alespoň pomocí emailu. Z popisu vašeho problému jsem avšak usoudil, že není v silách Internetu váš problém jednou odpovědí uspokojivě vyřešit. Myslím, že byste se měla vydat za osobou nejpovolanější a to MUDr. Hankou Fifkovou, kterou naleznete na poliklinice Klimentská - Lannova 2, Praha 1 tel. 22480 2328. Objednejte se a o všem si promluvte.

Než naleznete odvahu zavolat, pokud to neuděláte hned, pokusím se napsat pár řádek. K jednoznačné odpovědi kdo jste a co všechny vaše pocity znamenají se s Hankou nedoberete po prvním sezení, možná ani ne po druhé návštěvě. Budete se postupně seznamovat sama se sebou, svojí sexualitou, pohlavní identitou, pojmenovávat svou touhu po partnerovi, formulovat své představy o životě s mužem a roli, v jaké vůči svému partnerovi budete. Osobně bych zde viděl i určitou pravděpodobnost, že se může jednat o homosexuální transsexualitu - female to male. Věřím, že vám Hanka pomůže s procesem sebepoznání a nalezením správné životní cesty.