www.004.cz >Období coming-outu > Je mi 15 a mám chuť na spolužáka

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 06. 09. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

...navodil bych téma na: "Víš, Járo, když je ten konec roku a mi už se ani nikdy neuvidíme, chtěl bych udělat něco po čem už tak strašně dlouho toužím." Plán dále říká, že on odpoví něco jako: "A co?" A já ho začnu v tu chvíli líbat. Nevím, ale, co by se dělo dál...

Ahoj, jmenuju se Tomáš, je mi 15 let a asi za týden budu vycházet. Zabouchnul jsem se do spolužáka, já vím, dost častý, ale strašně se mi líbí. Jmenuje se Jára, je vysoký, urostlý, snědej typ, má nakrátko ostříhaný vlasy a je docela chlupatej a vyspělej. Myslím, že ale na kluky není. Četl jsem váš článek o zamilování se do spolužáka. A právě proto se na vás obracím. Asi za týden budeme mít rozlučák. Bude to někde v lese a hlavně se tam bude pít a kecat. Nedávno mě na mysl přišel dost trhlej plán. Vypadá asi tak: Když bychom se všichni sešli na tom rozlučáku, začali bychom pít a klábosit. Takhle by to pokračovalo až do noci. Hlavní myšlenka je ta, že bych se Járu pokusil částečně opít (a i sebe) a pak bych s ním začal kecat. Už jsme jednou takovou akci pořádali a vždy po nějaké době se Jára zeptal kdo by s ním chtěl jít na záchod. Vždy s ním někdo šel. A právě toho chce můj plán využít. Víte, pořád se mi honí hlavou, že až bude tak trochu na mol a půjde zase na záchod, půjdu s ním. Jakmile se vyprázdníme, můj plán říká, že tam "u stromu" začnu s Járou zase kecat. Já bych asi navodil téma na: "Víš, Járo, když je ten konec roku a mi už se ani nikdy neuvidíme, chtěl bych udělat něco po čem už tak strašně dlouho toužím." Plán dále říká, že on odpoví něco jako: "A co?" A já ho začnu v tu chvíli líbat. Nevím, ale, co by se dělo dál. Tak zní ten trhlej plán, co mi nějak přišel na mysl.
 
Má otázka zní: MÁM TO PROVÉST ČI NE?
                       JAK BY ASI REAGOVAL, KDYBYCH TO UDĚLAL?
 
Poraďte mi prosím. Dík.

Tom


Ahoj Tomáši,

tento dotaz jsme zpracovali volnou formou, rozhodně se nejedná o nic zásadního, a tak jsme popustili uzdu naší fantazii.

Jestli to provést či ne záleží na tom, jestli
A/ je pro tebe opravdu neodolatelný :-)
B/ vyjádřil někdy na stranu homosexuální minority nějaké homofobní postoje?
Pokud se netváří, že rozbije pusu každému buzíkovi, kterého v životě potká, zamyslíme se dál. Možností, co se stane, když uskutečníš svůj plán je několik.

 První scénář:
Jelikož věk 15 let, je obdobím, kdy si mladý člověk tvoří názory a pokouší se experimentovat na všech úrovních. První cigareta, pusa s holkou, první alkoholické opojení. Spousta budoucích heterosexuálů má v období dospívání homosexuální zkušenost. Obvykle se spolužákem či kamarádem, přičemž nejčastěji se jedná o vzájemnou masturbaci. Alkoholové opojení mu může jak jsi naznačil značně snížit schopnost racionálního úsudku a z důvodu své „mladické nerozvážnosti“ ochutná něco nového. Polibek přijme, může ho i opětovat. Může dojít i k jiným nekoitálním aktivitám, přestože je heterosexuální. Pokud bude též gay… to by bylo ale jako v pohádce:-) Dle výzkumu amerického sexuologa A. Kinseyho se 40% všech mužů chovalo jisté období dospívání homosexuálně. Do tohoto počtu je zahrnuta i pubertální vzájemná masturbace tzv. mutuelní onanie.

Druhý scénář:

Líbání přijme a reagovat bude způsobem: „Ty vole, to sem teda nečekal, ty si teplej?“ Pak je na tobě mu říci, že ano a pokud bude trochu střízlivý, můžete se o tom i pobavit. Připrav si dostatek kvalitních informací o tom, co to je homosexualita a vysvětli mu proč jsi to udělal, co to pro tebe znamená a pokud nevezme za samozřejmé, že tuto informaci o tobě je třeba brát jako diskrétní, můžeš ho poprosit, aby nechal na tobě, kdo se to dozví jako další.
Pokud to praskne před třídou nepanikař a buď připraven hrát roli, že jsi nad věcí a sám se sebou vyrovnán.
Pokud by odlišné sexuální cítění bylo důvodem proč by Jára, či kdokoliv ze svých spolužáků nebo i dobrý přítel odvrhne, nelituj toho, že ho tím ztrácíš a že jste mu to neměl říkat, protože pokud člověku na tobě záleží a je jeho vztah k tobě upřímný, odhalení menšinové orientace by nemělo být překážkou, aby váš doposud pěkný vztah měl končit. Věř tomu, že prostě takový člověk nestál za to, aby byl někým, kdo je ti jakkoliv blízký. Myslím, že nalezneš mnoho vyspělých lidí, se kterými můžeš mít pěkný otevřený vztah, kde vaše cítění nebude tabuizováno a občas bude znamenat legraci a zpestření všedního dne. Je mnohem lepší mít přátele, kterým se můžete svěřit, než jen ty se kterými se jen pěkně opíjíte v hospodě, ale k ničemu jinému vám dobří nejsou. http://poradna.004.cz/pc-kamaradi/ více zde.

Poslední scénář je variantou nejhorší a tou je, že Jarda je homofobně založený a přirozeně agresivní. Na polibek nebude reagovat, asertivně odmítavě, ale rovnou přistoupí k fyzickému útoku a pokusí se ti lidově „rozbít pusu“. Pak doporučuji útěk.

Hodně štěstí, držíme palce

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde