www.004.cz >Období coming-outu > Vnitřní rozkol

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 20. 08. 2023
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Je mi 24 let a ještě před rokem jsem si byla zcela jistá svou heterosexuální orientací. Ženy mě naprosto nevzrušovaly ani nepřitahovaly. Jenže pak jsem se zamilovala do své kolegyně a ona do mě. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Jsem z toho zmatená a nevím co mám dělat. Moc ji miluju a už rok spolu žijeme. Máme moc krásný vztah...

Je mi 24 let a ještě před rokem jsem si byla zcela jistá svou heterosexuální orientací. Ženy mě naprosto nevzrušovaly ani nepřitahovaly. Jenže pak jsem se zamilovala do své kolegyně a ona do mě. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Jsem z toho zmatená a nevím co mám dělat. Moc ji miluju a už rok spolu žijeme. Máme moc krásný vztah. Je to ten nejhodnější člověk na světě.
Ale já toužím mít rodinu, mám pořád ráda svého bývalého přítele, který chce ať se k němu vrátím. S oběma jsem to probírala ale nenašla jsem řešení. Pořád mě vzrušují výhradně jen muži i v mých představách je vždy muž a žena. Je to pro mě šílené.

Lada


Ahoj Lado

Tvá situace se podobá křižovatce života. Chceš se rozhodnout, kterým směrem se vydáš. Již nyní víš, že oběma cestami najednou jít nejde, pokud chceš, aby tvůj život byl odrazem tvých hodnot a cílů.

Miluješ-li někoho a žiješ-li s ním ve vztahu, který tě uspokojuje a naplňuje, je to jedna z nejkrásnějších věcí, které jsi mohla dosáhnout. Chceš mít ale děti a žít v rodinném svazku muže a ženy. Rozhodnout se ale nyní nejde a ani se o to nějak razantně nepokoušej. Některé věci se vyvinou sami. Obzvláště přijímaní a rozpoznání vlastní sexuální orientace nelze rozhodnout u večeře, ale jedná se i o několikaletý proces, leckdy terapeuticky vedený sexuologem. Doporučil bych Ti návštěvu sexuologa, se kterým celou situaci postupně podrobně rozebereš a s jeho pomocí začneš postupovat k nějaké životní alternativě.

Zajímavá a důležitá bude i analýza tvých sexuálních představ a zkušeností, které napomohou s odhalením tvé orientace. Nejsem schopen na dálku určit, zda-li jsi lesbička, nebo ne. Vzhledem k popisu tvého současného vztahu bych se přikláněl k tomu, že asi ano, pokud máte s partnerkou i intimní vztah, žijete-li spolu v jedné domácnosti. Zkus zapřemýšlet nad tím, jak uspokojivý byl pohlavní život s muži a nyní se ženou. Jaké je vybavování orgasmu? Pokud jde o analýzu sexuálních představ, rozhodni, kdo je hlavním aktérem ve scénách muže a ženy, které si představuješ. Do koho z oné dvojice se vcítíš. Jestli jsi ta, kdo uspokojuje onu ženu, nebo jsi ta, která je mužem uspokojována. Někteří gayové a lesbičky se v představách mohou leckdy ocitnout v roli opačného pohlaví, aby dosáhli intimního kontaktu alespoň v představách s heterosexuálním objektem, do nějž jsou zamilováni. Taková fantazie nemusí jakkoliv souviset s transsexualitou, ale může o ní i v některých případech vypovídat.

  K častým vnitřním konfliktům u gayů a lesbiček patří přijímaní odlišných životních hodnot než mají heterosexuálové. Jelikož jsme byli s těmito hodnotami vychováni a jiné neznáme, někdy velmi obtížně jiné nalézáme. Když přijímáme homosexuální orientaci, musíme se zaměřit i na změnu životních hodnot, abychom se netrápili chybějícími dětmi.

Doporučuji kontaktovat některého sexuologa.