www.004.cz >Období coming-outu > Prasklo to mezi kamarády

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 30. 05. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Jako obrana proti vydírání z prozrazení a strachu z toho, že člověkem jakožto homosexuálem bude opovrhováno a ztratí přátele, je nejlepší obranou to, že nedáme nikomu a ničemu šanci, aby nás takto omezoval a trápil, či dusil v depresi, tím, že se nebudeme bát odkrýt naši orientaci. Pro mnohé mladé lidi je to přesně to, z čeho mají panickou hrůzu.

Ahoj, kluci! Chtěl bych se Vás zeptat,jestli byste mi neporadili, co mám dělat? Můj kamarád zná tajemství, že jsem gay a prozradil to mým kámošům. Jak to mám zapřít?
Všichni mu věří a mě nikdo. Musíte mi pomoct! Prosím! 

Jan


Určitě bych to už nepopíral, tudy cesta rozhodně nevede. Takhle budeš mnohem víc zranitelnější, než když to přiznáš a nebude už co řešit. Jestli "Tví" kámoši stojí za to, tak se vše uklidní.

Apač 


Souhlasím s Apačem, jestli to prasklo, tak nezapírat a co nejvíc to před ostatními brát jako normální věc, snažit se být jistý sám sebou. Pokud jsou problémy se šikanou nebo depresí v rámci armády, nabízím konzultaci (tel.02/2496 6379 nebo e-mail:), případně se lze obrátit na Linku armády.

MUDr. Ivo Procházka

Jako obrana proti vydírání z prozrazení a strachu z toho, že člověkem jakožto homosexuálem bude opovrhováno a ztratí přátele, je nejlepší obranou to, že nedáme nikomu a ničemu šanci, aby nás takto omezoval a trápil, či dusil v depresi, tím, že se nebudeme bát odkrýt naši orientaci. Pro mnohé mladé lidi je to přesně to, z čeho mají panickou hrůzu. Myslí si, že zveřejnění jejich zvrhlého chtíče, jak mnozí nazývají homosexualitu se stane jejich celoživotním prokletím. Současná společenská situace se však značným tempem vyvíjí a homosexualita je dnes již poměrně vysoce tolerována v porovnání jen s několika málo lety předtím.
 Spolu s osvětou a prevencí proti homofobii, které napomáhá i 004.cz se stále více lidí seznamuje s fakty a vědeckým poznáním současnosti, že homosexualita je vrozená vývojová varianta části mozku – hypotalamu, že není nemoc, ani způsobená výchovou či projevem zvrhlosti a sexuální rozmařilosti zkaženého jedince. Spolu s tím, se dostává nyní populaci základní vzdělání o sexualitě člověka a zvyšují se tak liberální postoje, které zajímá většinová část obyvatel ČR.
Pokud odlišné sexuální cítění je důvodem proč vás kamarád, kamarádka, či dobrý přítel odvrhne, nelitujte toho, že ho tím ztrácíte a že jste mu to neměli říkat, protože pokud člověku záleží na Vás a je jeho vztah k vám upřímný, odhalení menšinové orientace by nemělo být překážkou, aby váš doposud pěkný vztah měl končit. Věřte tomu, že prostě takový člověk nestál za to, aby byl někým, kdo je vám blízký. Myslím, že naleznete mnoho vyspělých lidí, se kterými můžete mít pěkný otevřený vztah, kde vaše cítění nebude tabuizováno a občas bude znamenat legraci a zpestření všedního dne. Je mnohem lepší mít přátele, kterým se můžete svěřit, než jen ty se kterými se jen pěkně opíjíte v hospodě, ale k ničemu jinému vám dobří nejsou.
Jako příklad bych rád uvedl příspěvek jednoho ze čtenářů:

Nikdy jsem se netajil se svou orientací. Chtěl jsem se s tímto vyrovnat, co nejdříve. Říkal jsem si, že jsem člověk jako každý jiný a mám právo na stejné místo na světě taky jako ostatní a nikým a ničím se nenechám omezovat, ani názory některých jedinců ve společnosti. Uvědomit si své místo na tomto světě, to je nejdůležitější krok k sebevědomí a přijetí své orientace. To jsem také udělal. Je mi 19 a nemusel jsem vysvětlovat žádné své spolužačce proč s ní nemůžu chodit. Řekl jsem to narovinu před svou třídou. A nejbližší okolí, protože jsem bydlel na vesnici, to také ví. Takže jsem si žil podle svého. Nyní jsem se ale přestěhoval do Prahy. Nová práce a tohle všechno mě dostalo do pozice stejné jako před několika lety. Neznámé prostředí a nemám přátele svého zaměření, se kterými mohu pokecat o všem. Začínám prostě znovu od nuly. To vše mi ale stojí za to. Nikdy na mě nebyla a není poznat má orientace - spíše naopak - v práci to neříkám. Proč taky. Kdyby se ale někdo zeptal, nebo přišla na to řeč, nikdy se nebudu schovávat za sebe sama a ničit si tím mou hrdost. Prosím, kdo může - udělej taktéž!!!

Alca - Poradna 004

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde