www.004.cz >Období coming-outu > Toužím po kamarádovi (13let)

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 31. 05. 2021
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Strašně se mi líbí jeden kluk, kterému je 13 let. Vidíme se skoro každý den. O sobě jsem si jistý, že jsem gay. Myslím, že jsem do něho zamilovaný. Má mě také hodně rád, ale asi ještě neví, jestli je na kluky nebo na holky...

Vážená poradno, strašně se mi líbí jeden kluk, kterému je 13 let. Vidíme se skoro každý den. O sobě jsem si jistý, že jsem gay. Myslím, že jsem do něho zamilovaný. Má mě také hodně rád, ale asi ještě neví, jestli je na kluky nebo na holky. Má rád sport, chová se příjemně, zatím se mu nelíbí ani holky i ani  kluci po sexuální stránce. Nevím co mám dělat. Mě považuje za nejlepšího kamaráda. Je to možný, že ještě neví o svojí sexuální orientaci ve svých 13 letech? Prosím, odpovězte mi co nejdříve. Děkuji vám moc.

Míla 


Ahoj Mílo,

podle tvého emailu jsem odhadl, že ti je taky 13, že? V tomto věku nemusí být zcela každému hned jasné, kam se zařadit. Podle odborníků(Günther, 1998) dochází k rozpoznání homosexuální orientace u mužů následovně: Do 12ti let rozpozná homosexuální orientaci 11% gayů. V období 12-16 let 59% gayů, 16 – 18 let 15%, 18-24 let 12% a 3% gayů na to přijdou později v dospělosti. Jak je tedy vidět z těchto čísel, je pravděpodobnost, že tvůj kamarád ví o své případné homosexualitě velmi malá.

 V tomto pubertálním věku je zcela běžné, že spolu chlapci společně masturbují a mohou se chovat jakoby homosexuálně. Takové jednání však není spojeno se skutečnou orientací a nemá žádnou vypovídající hodnotu o orientaci. Někdy se však ukáže, že ten, který v dané skupině vyprovokoval tuto tzv. mutuelní onanii je gay.
 Tvůj kamarád - 13 let nemusí být vůbec ale ještě dostateční sexuálně zralý. Myslím tím jak fyzicky tak především psychicky. Mnoho chlapců okolo 13 let jsou ještě dětmi, kteří si rádi hrají, zatímco někteří vrstevníci jsou již mnohem dále – koukají po děvčatech a již masturbují. Je to velmi individuelní. Chápání lásky a citů bývá v tomto věku ještě značně zkreslené, ale to neznamená, že mít někoho rád a chodit s ním po parku za ruku je špatné a nevhodné. Ba naopak. Vypustíme-li pohlavní sblížení, nevidím důvod, proč by spolu nemohli chodit dva 13 letí chlapci. Proto, rozhodneš-li se svěřit se svým citem svému kamarádovi, počítej s tím, že ještě nemusí být schopen či zcela připraven opětovat cit a může mít i nejasný postoj k masturbaci či jiným nekoitálním aktivitám(líbání, hlazení druhého po těle atd.).

 Pokud je to tvůj nejlepší kamarád a důvěřuješ mu, můžeš se mu pokusit sdělit, že se ti líbí chlapci a vyjádřit mu i své sympatie. Pokud je rozumný a opravdový kamarád, dokáže udržet jazyk za zuby a nikomu jinému to neřekne. Pokud by jsi cítil, že tápe ve vlastních pocitech, připravili jsme brožurku s názvem Mohu být gay?, kterou si můžeš stáhnout na adrese http://sebepoznani.004.cz. Dále doporučuji i http://comingout.004.cz a jiná témata na serveru 004.cz

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde