www.004.cz >Období coming-outu > Co se to stalo?

Autor: -oco->, Téma: Období coming-outu, Vydáno dne: 14. 01. 2024
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Nevím co se stalo! Je mi 17 a asi před 5 měsíci jsem si našel holku,je super a všecko klapalo úplně skvěle až do osudového okamžiku - došlo na pohlavní styk. Můj první! Chtěl jsem to a moc, když už šlo na věc najednou mě přešla chuť a moje mužství totálně selhalo.

Nevím co se stalo! Je mi 17 a asi před 5 měsíci jsem si našel holku,je super a všecko klapalo úplně skvěle až do osudového okamžiku - došlo na pohlavní styk. Můj první! Chtěl jsem to a moc, když už šlo na věc najednou mě přešla chuť a  moje mužství totálně selhalo. Byl jsem dost nervózní, ale tohle se běžně nestává a přes veškerou snahu partnerky to prostě nešlo! Od té doby jsem o sobě začal dost pochybovat! Postupem času jsem začal magořit, ale také jsem si všiml, že dost koukám po klucích. Nedá se říci, že by mě nějak vzrušovali, ale čas od času se prostě kouknu. Vůbec mám pocit, že od toho nezdaru koukám na kluky víc než na holky! Také si vzpomínám, že když jsem chodil do školky sahal jsem klukům na přirození a mezi 6-8 rokem jsme se osahávali s bratrancem, a aby toho nebylo málo můj děda byl teplej! Teď mám hroznej strach že jsem taky. Nic nechápu já tu holku MILOVAL a byl s ní štasnej a teď se to všecko s prominutím sere! Předem Děkuji za radu!

Tomáš


Ahoj Tomáši,

děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíš. Bohužel nejsem věštec a nemohu Ti dát jasnou a jednoduchou odpověď na tvou otázku, co je jinak, co je špatně. Můžeme se ale společně pokusit probrat některé aspekty a otázky kolem hledání sebe sama. Hledat odpověď v dětských hrách na doktory je naprosto nesmyslné. Tyto hry nesouvisí s orientací a nemají na její vývoj takřka žádný vliv. Pokud je tvůj homosexuální děda otcem tvé matky(nikoliv otce), je tu malá pravděpodobnost, že by se mohlo jednat o geneticky podmíněný faktor, ale tato teorie není zcela prokázaná a také to nic významného neznamená.
Z jednoho selhání, obzvláště při prvním pohlavním styku si nic nedělej. Je to normální a pravděpodobnost selhání je tím větší, čím víc to chceme a čím víc nervózní jsme. Běžně se v sexuologické ambulanci setkáváme s heterosexuálními muži, kteří po takovém neúspěchu propadají myšlence, že jsou asi gayové.
Něco jiného se však může skrývat pod pojmem „dívám se po klucích“. Pokud bys byl skutečně gay a kluci se ti líbili, nelze vyloučit, že ono selhání mohlo být z tohoto důvodu.
I kdybys byl na kluky, neznamená to, že jsi něčím méněcenným, že nemůžeš žít stejně hodnotný život jako heterosexuál. Nepochopil jsem, proč jsi se s dívkou rozešel a proč jste se o to nepokusili jindy. Jestli tě měla ráda, jistě by to pochopila a ráda by ti vyšla vstříc. Zkus se podívat na stránky http://sebepoznani.004.cz a postupně si je celé přečti. Zkus se po té ozvat a zaměř se ve svém dopise na otázky, které se dozvíš v tomto tématu. Kdybys potřeboval pomoc sexuologa, ozvi se a některého ti v tvém okolí vybereme.